Щоб не допустити появи комах-шкідників та хвороб рослин потрібно своєчасно проводити профілактичну обробку садово-ягідних рослин.
Сьогодні поговоримо про весняну обробку полуниці від хвороб і шкідників.
Найбільш поширеними хворобами полуниці садової є сіра гниль, борошниста роса, бура плямистість та біла плямистість. Також полуниця може піддаватися таким небезпечним інфекційним захворюванням, як фузаріоз і вертицильозне в’янення.
Від цих хвороб немає лікування, тому важливо не допустити захворювання рослини – своєчасно обрізати листя навесні і восени, не давати розростатися бур’янам, видаляючи їх відразу, і прибирати рослинні рештки з грядки.
Якщо ви виявили на полуниці ознаки фузаріозу, то відразу викопайте уражений кущик разом земляною грудкою і спаліть його, щоб захистити здорові рослини.
Серед шкідників полуниці садової найбільш поширені малино-суничний довгоносик, суничний кліщ, білокрилка, пильщик.
Залишаючи дірочки в листовій пластині капустянка пошкоджує коріння і рослина гине. Слимаки, равлики, тля, нематоди пошкоджують ягоди.
Найкраще проводити комплексну обробку полуниці від шкідників і захворювань.
Відразу після танення снігу корисно провести викорінюючу обробку. Добре використовувати для цього мідь, яка міститься в таких препаратах, як мідний купорос або бордоська рідина.
Наступну процедуру проводять ранньою весною, коли почнуть відростати нові листочки. Перед початком обробки необхідно видалити все старе сухе листя і провести обробку від кліщів.
Також необхідно обробити кущики від таких захворювань, як біла плямистість, борошниста роса, бура плямистість.
Потім полуницю обробляють в період бутонізації – перед тим, як розпустяться бруньки. В цей час потрібно захистити рослини від таких шкідників як малино- суничний довгоносик і білокрилка.