Найпоширеніші помилки при вирощуванні розсади квітів, які ви точно не знали: ваша клумба буде дуже квітуча

Щоразу, коли ви пробуєте щось нове і покращуєте свої навички - це успіх незалежно від результату! Майже все, чого ми навчилися за роки садівництва, було отримано саме методом проб і помилок.

Вирощування квітів із насіння – справа загалом не складна. Однак існує багато речей, які ви можете зробити неправильно. Ця стаття допоможе навчитися на чужих помилках і домогтися успіху відразу.

Помилки при вирощуванні розсади квітів

1. Сіяти занадто рано. Квітникарі-початківці часто бувають надмірно амбітними. Зимова погода обтяжує нас, і хочеться швидше вирощувати рослини. Багато хто починає сіяти розсаду в лютому. Це можливо, якщо у вас є штучне освітлення. Але коли фітоламп немає, то лютневого сонця буде вкрай мало. Краще не починати посіви більшості однорічних квітів раніше середини березня. Виняток: квіти з тривалим періодом вегетації. Їх потрібно висівати якомога раніше і тримати під фітолампами. Друга група – холодостійкі однорічники. Їх можна сіяти у квітні в прохолодному і світлому місці, наприклад, у теплиці. А деякі, у травні на відкритому повітрі.

2. Ігнорувати інструкцію виробника. На упаковці насіння багато цінної інформації. Там можна знайти ідеальний час для посадки конкретного сорту, дізнатися, наскільки заглиблювати насіння, рекомендовану відстань між рослинами і багато іншого. Там же, як правило, вказується і швидкість проростання, знаючи яку, ви не будете чекати сходів раніше терміну. Інший важливий показник – відсоток схожості насіння. Якщо це число нижче 75%, посійте кілька упаковок як страховку.

3. Використовувати неправильний ґрунт для посіву. Ще одна поширена помилка, якої припускаються садівники-початківці – це використання невідповідного субстрату. Ґрунт, що був у використанні, або земля з саду, може містити хвороби або шкідників і заразити молоді сіянці. З іншого боку, деякі комерційні ґрунти занадто щільні та мають не ідеальну текстуру або дренаж для посіву. У неправильному ґрунті розсада може рости повільніше або взагалі не дати сходів! Використовуйте для посівів свіжий, чистий ґрунт надійних виробників, бажано спеціально призначений для вирощування розсади. Він повинен мати правильну пухнасту текстуру, яка сприяє проростанню і дозволяє крихітним корінцям легко рости.

Технологія догляду за квітами: рекомендації садівників
Технологія догляду за квітами: рекомендації садівників

4. Вирощувати в занадто теплому і темному місці. Більшість насінин добре проростає при температурі близько 17-18 градусів за умови освітленості. Однак у житлових будинках часто набагато тепліше, а підвіконня не таке освітлене. Поєднання надмірного тепла і малої кількості світла часто призводить до вилягання сходів. У середньому, сіянцям потрібно від 12 до 16 годин яскравого прямого світла і не менше 8 годин темряви. Вони сильно витягуються, викривляються і падають.

5. Допустити появу цвілі. Рослини часто висівають у закритих тепличках (під вологозахисним куполом або целофановим пакетом). Таким чином виходить постійна вологість, необхідна для проростання насіння. Але одного разу ви можете побачити там знайомий білий наліт, адже теплий і вологий клімат майже завжди призводить до утворення цвілі. Якщо наліт з’явився, то потрібно зняти укриття, навіть якщо насіння ще не проросло.

Популярне

Подібні новини