Допоможе виростити гарну розсаду томатів, перців, квітів та інших культур – бурштинова кислота. Давайте розберемося, чим вона корисна для рослин, як розводити пігулки або порошок і підгодовувати розчином розсаду.
Бурштинова кислота для здорової та потужної розсади: корисні підказки щодо застосування. Бурштинова кислота – доступне та ефективне підживлення для розсади. Вона продається у будь-якій аптеці, а зараз її часто можна зустріти у господарських магазинах.
Вирощування квіткової та овочевої розсади нерідко пов’язане з різними труднощами. Юні рослини переживають стрес через протяги, добові коливання температури, перенесене пікірування. У всіх цих ситуаціях на виручку садівникам та городникам прийде бурштинова кислота. Препарат чинить на розсаду стимулюючу дію. Після обробки розчином бурштинової кислоти у рослин прискорюється ріст, зміцнюється імунітет, відбувається відновлення тканин.
Підбір дозування бурштинової кислоти для розсади
Оскільки препарат випускається в різних формах, як розвести таблетки та порошок бурштинової кислоти, щоб підгодувати розсаду, докладно опишемо. Для поливу молодих рослин у домашніх умовах багато розчину не треба. Тому найзручніше користуватися таблетками або розфасованим у малих дозах порошком.
У магазинах продаються порошки вагою 10 г. Це дуже багато. З рецепта нижче ви можете зрозуміти, що для підживлення розсади концентрація розчину має бути невеликою. 10 г фасування бурштинової кислоти підійде для обробки рослин на городі або якщо розсади дуже багато. Зберігати у відкритому вигляді бурштинову кислоту за кімнатних умов довго не рекомендується, інакше вона може стати джерелом харчування шкідливої мікрофлори.
Для поливу розсади треба розвести 0,2 г препарату в 1 літрі води. У таблетках вагою 0,5 г міститься лише 0,1 г бурштинової кислоти. Виходить, що в 1 літрі води розчиняються 2 таблетки. А якщо ви купите порошок, у якому міститься засіб у чистому вигляді, то на 1 літр води його знадобиться 0,2 грама. Або пачка 2 г на 10 літрів води. Така концентрація підходить для підживлення молодих рослин під корінь, тобто для поливу ґрунту.
Щодо обприскування, то розчин готується з 1 таблетки бурштинової кислоти або 0,1 г порошку на літр води. Їм розсаду підгодовують листком, тобто обприскують. Для крихітних сіянців застосовувати стимулятор немає сенсу. Препарат використовують, коли рослини трохи підростуть. За період перебування розсади в будинку, бурштиновою кислотою її поливають 3 рази:
- через 3 дні після проведення пікірування з метою швидкої адаптації та відновлення коріння;
- за 2 тижні до висадки у відкритий ґрунт, зміцнення імунітету;
- безпосередньо перед висадкою на грядку використовується розчин концентрації 2 г на літр води, щоб знизити рівень стресу саджанців.