Буває – виходиш надвір, а там вже справжня весна. Теплота, пташки починають співати, а снігу як і не було. Руки буквально тягнуться починати польові роботи, так хочеться щось робити, терпіти просто неможливо. Втім, передусім потрібно впевнитись, що земля достатньо прогрілась.
Як визначити температуру ґрунту
Для різних кліматичних зон існують різні терміни посіву та висаджування тих чи інших рослин. Так, наприклад, цибуля й томати можуть висіватись у різний період, а інші їхні “друзі по городу” ще раніше чи пізніше.
Останнім часом природа й погода стали непередбачуваними, а тому орієнтуватись на конкретні дати й дні календаря важко. Городники починають орієнтуватись на показники температури повітря й ґрунту. Тож, як визначити, чи готова земля до посівного сезону, чи потрібно ще почекати.
Для вимірювання температури існують спеціальні термометри та багатофункціональні аналізатори. Втім, дешеві варіанти для дачників-любителів – ґрунтові термометри, які коштують доволі дешево. Ви можете придбати їх у спеціалізованих магазинах або в інтернеті та визначати температуру грядки за їхньою допомогою.
Втім, якщо ви не хочете витрачати кошти навіть на таку дрібницю, то є й інший метод. Дізнатись про те, чи готовий ґрунт до висаджування рослин, можна шляхом аналізу. Коли земля достатньо тепла, то починають проростати насіння бур’янів. Їм вже точно не потрібні ніякі термометри.
Про належну температуру ґрунту розкажуть саме сіянці, які щойно вилізли. Коли поверхня ґрунту покриється паростками, ви можете садити все, що вам потрібно. Це не стосується холодостійких культур – їх можна сіяти раніше.