Який ґрунт підходить для посіву моркви?
Щоб коренеплід успішно проникав у глибину, нарощуючи хорошу довжину, у ґрунті для цього не повинно бути перешкод. Ними можуть послужити навіть дрібні камінці. Механічний склад також важливий. Пісок пухкий, але погано утримує вологу та поживні речовини, він бідний, потрібне внесення органіки.
Супісок і суглинок – найкращий варіант, такий ґрунт досить пухкий, добре утримує вологу. Глина – занадто щільна, отримати на ній великі коренеплоди без поліпшення ґрунту неможливо. Порада! Зараз у продажу з’явилися сорти моркви, яка дає непоганий урожай і на глинистому ґрунті.
Навіть, якщо ґрунт на вашій ділянці для вирощування моркви не підходить, вихід є: у пісок при підготовці грядки додають глину, торф, компост. Важкі глинисті і бідні підзолисті ґрунти – по відру піску, торфу і перегною, якщо є – тирса, що перепріла, деревних порід, 5 кг. Суглинки – цебро торфу і відро перегною, добре збагатять ґрунт.
Чорнозем – незважаючи на високу родючість, цей вид ґрунту також потребує поліпшення. Він досить важкий – вносять відро піску і половину відра тирси, що перепріла. Для моркви дуже важливо, щоб pH ґрунту був близьким до нейтрального. Без попереднього аналізу застосовувати розкислювачі не можна, після їх внесення ґрунт може придбати лужну реакцію, що для коренеплоду також погано. Якщо кислотність лише трохи перевищує норму, вносити доломітове борошно або вапно необов’язково, можна обійтися звичайною золою. Такий прийом збагатить ґрунт калієм та фосфором.
Вибір грядки
Щоб морква виросла велика, до вибору грядки треба підійти відповідально. Врахувати попередників – овоч саджають після культур, під які вносили багато органіки – огірків, капусти, але не після коренеплодів – у них схожі захворювання та потреби в харчуванні; Морква любить сонце, грядка повинна освітлюватися весь день.
Якщо в ґрунті застій вологи, виростити хороші коренеплоди можна лише на насипних грядках висотою близько 40 см. Порада! Відсутність бур’янів – запорука великих і рівних коренеплодів, при прополюванні потривожений корінець моркви починає розгалужуватися. Перед розпушуванням вносять органіку, що перепріла, у вигляді перегною або компосту – на бідному ґрунті до 15 кг, якщо родючість на середньому рівні – до 5 кг, норми дано на квадратний метр.
Порада! Додавати розкислювач та органіку одночасно небажано – будуть великі втрати поживних речовин. Внесення свіжого гною – одна з причин появи корявих потворних коренеплодів.
Полив моркви
Морква любить вологу, але не переносить застою води. Тому полив має бути помірним, але регулярним. Оптимальна кількість поливів для моркви – 2-3 рази на тиждень.
Норми добрива для моркви
Морква потребує помірного та регулярного підживлення мінеральними та органічними добривами, такими як комплексні добрива. Мінеральні добрива рекомендується вносити в дозі 30-40 г на 1 квадратний метр землі.
Обробка ґрунту та боротьба з хворобами та шкідниками моркви
Для обробки ґрунту та боротьби з хворобами моркви необхідно проводити заходи щотижня. У процесі зростання моркви над землею можна встановлювати цинковий лист, який захистить коренеплоди від шкідників. Морква часто схильна до таких хвороб як фітофтора і гниль. Для боротьби з цими хворобами можна використовувати спеціальні препарати, які застосовуються відповідно до інструкції. Щоб захистити моркву від хвороб, необхідно проводити профілактичну обробку фунгіцидами.