Беру шкірку приблизно від 5 гранатів та готую цілющий відвар: тепер ніякої фітофтори і борошнистої роси

Взимку всі завжди купують гранати, на базарі вибір великий, ціна доступна. Від них завжди залишається дуже багато шкірки. Не потрібно їх викидати, а краще зібрати та висушити в теплому місці,

Гранат багатий на антиоксиданти. Це сприяє зниженню ризику розвитку хронічних захворювань. Містить сполуки, які мають протизапальні властивості, що можуть допомогти зменшити запалення. Шкірка від гранатів токсична для людини, тому вживати її небезпечно для здоров’я. Зовсім інша ситуація із рослинами. Те, що для нас з вами згубно, для рослин виявилося чудодійним бальзамом, ліками.

І все тому, що шкірка граната має протимікробну та фітонцидну дію. Але повторюємо, використовувати її можна тільки для лікування рослин. Для людей та тварин не застосовувати!

Садівники назвали найкращий народний засіб від фітофтори
Садівники назвали найкращий народний засіб від фітофтори

За допомогою відвару шкірки граната можна боротися з грибковими захворюваннями рослин, фітофторозом, борошнистою росою, нематодою, кореневою гниллю та ще рядом захворювань овочевих культур.

Гранат

Для отримання цілющого розчину беремо шкірку приблизно від 5 гранатів. Використовувати можна як висушену шкірку, так і заморожену в морозилці. Ефект буде однаковим. Подрібнюємо її на дуже дрібні фрагменти. Заморожену шкірку після відтавання ріжемо ножем, можна подрібнити в блендері. Суху розмеліть в кавомолці. Заливаємо подрібнену шкірку 1,5 л холодною водою і готуємо відвар на повільному вогні протягом години. Проціджуємо через марлю.

Цей відвар розрахований на 1 відро води. Або 100 г відвару на 1 л води. Використовуємо для лікування будь-яких захворювань рослин. Для обприскування необхідно додати у відвар розчинене господарське мило, щоб засіб залишався на листі, не змивався першим дощем. Використовуємо чайну ложку рідкого господарського мила на літр засобу. У разі підкореневого поливу мило не треба використовувати. Звичайно, отриманий фіто-засіб трохи менш ефективний, ніж хімічні препарати, зате набагато безпечніший і екологічніший.

Популярне

Подібні новини