Природний гербіцид застосовуємо кількома способами. Якщо очікується дощ, кладемо по щіпці солі під кожний бур’ян. Опади змішуються із сіллю, а коріння непотрібної рослинності вбирає отруєну воду. Протягом тижня бур’яни відмирають.
У жарку та суху погоду готуємо спеціальний розчин. У 10 л води засипаємо 1 кг солі. Ретельно перемішують до повного розчинення. Обприскуємо бур’яни, намагаючись не зачепити багаторічні чагарники та городні культури. Непотрібна рослинність гине за два-три дні. Важка боротьба з реп’яхом. Його корінь сягає 1,5 метра. Викорчувати повністю практично неможливо, а знищення наземної частини не завдає бур’янові належної шкоди – через якийсь час зростає знову.
Зрізаємо стовбур реп’яха в 1 см від землі. Серцевину шматка, що залишився, витягаємо гострим ножем. Всередину порожнього стовбура насипаємо сіль. За добу вона розчиняється і проникає глибоко в корені реп’яха. Для закріплення результату ґрунт навколо стовбура поливаємо окропом, змішаним із сіллю.
Застосовуємо соду
Цей гербіцид “спалює” рослини. При високій концентрації засіб навіть може пошкодити городні культури, тому використовую соду не на грядках, а на ділянках, що не обробляються. Щоб позбутися бур’янів, готуємо розчин. 3 ст. л. харчової соди заливаємо 1 л теплої води. Перемішуємо та настоюємо 15 хвилин. Обробляємо проблемні ділянки (незасіяні грядки, доріжки) 2-3 рази кожні два тижні. Сода допомагає впоратися і з кульбабами, що проростають крізь тріщини на бетонних та брукованих покриттях. У безвітряну погоду розсипаємо гербіцид серед каміння, цегли та плит.
Ще одна зброя – окріп
Менш ефективний метод, тому що надовго від бур’янів не позбавляє. Натомість окріп не змінює хімічний склад ґрунту. Просто поливаємо окропом бур’яни. Молоді пагони гинуть одразу ж.