До того ж, підживлення листової та кореневої селери буде відрізнятись. Сьогодні ми розберемо, як підгодовувати цей корисний овоч, щоб виростити великі та соковиті коренеплоди.
Листову селеру необхідно підгодовувати не більше 2-3 разів, і робити це щоразу після зрізання. Перший раз – після пересадки у ґрунт через два тижні. Вносити необхідно сечовину – 12-15 г на квадратний метр. Її можна замінити азофоскою або нітрофоскою.
Також можна внести монофосфат калію або хлористий калій 10 г на квадратний метр посадок. Друге підживлення листової селери робиться через 2-3 тижні після першої, тими ж добривами. А втретє підживлення треба робити за місяць до повного збирання врожаю – тут необхідно внести весь комплекс азоту, фосфору та калію, а також бор, цинк, марганець та інші мікродобрива.
Кореневу селеру удобрюють до чотирьох раз, причому азот вноситься лише до першої та другої підгодівлі. У середині літа його повністю виводять з раціону та вносять тільки калій із фосфором, спрямовуючи всі сили рослини винятково на плоди.
Перше підживлення робимо у фазі трьох-чотирьох листків або вже через два тижні після висадження рослин у відкритий ґрунт.
Концентрація азоту з фосфором та калієм має бути пропорційно рівна. Вносимо аміачну селітру, калімагнезію та суперфосфат по 20 грамів на квадратний метр.
Через 2 тижні підживлення необхідно повторити, але виключити із неї азотні сполуки.
Третє і четверте підживлення вносяться ще через 2-3 тижні. Це буде калій, фосфор та інші корисні мікроелементи. Особливий наголос необхідно зробити на бор.
Можна взяти борну кислоту і зробити розчин, або купити добриво під назвою Бороплюс або його аналоги.