Полив томатів — це, без перебільшень, справжнє мистецтво! Від цього залежить здоров’я та родючість рослин. Досвідчені дачники вже давно випрацювали схему поливу, яка дозволить вам вижати максимум зі своєї грядки.
Суть цього методу полягає в тому, аби точно відстежувати дні вирощування городини та вносити воду пропорційно росту і розвитку кущів. Коли вони лише у стані розсади, їм треба мінімум водички. На 30-40-й день внесення рідини слід збільшити майже у половину. Але слід зауважити, що у час бутонізації під кожен кущ має потрапляти не більше 2-х літрів води.

В цей же період можна починати зменшувати внесення азотних добрив, замінивши їх на фосфорно-калійні.
Далі, коли пішов процес наповнення плодів, необхідно ще на 10-20% збільшити полив, і на 55-60-й день треба капітально “переливати” кущі. Якщо норма для томатів — це 5 літрів води під кущ, то у цей період заливаємо 6, а у спекотні дні навіть можна 7 і 10 (тут все індивідуально, залежить від того, яка температура за вікном та як рясно йдуть дощі).
Дотримуємося такого режиму до 85-90 дня життєвого циклу рослини і далі поступово знижуємо кількість рідини. У цей час також прибираємо з підживлення всі добрива на основі азоту і лише зрідка вносимо фосфор та калій.

На 100-й день починаємо скорочувати полив. Спершу вносимо 70% від маси, яку вносили раніше, через декаду потрібно вже доливати лише 50% води і в останній день перед збором врожаю взагалі утримуємо кущі від попадання вологи.
Звісно, ви не зарадите раптовому дощу, але точно зробите все, що від вас залежить.