Пухкий ґрунт забезпечує кращу циркуляцію повітря до кореневої системи рослин, що є важливим для їхнього дихання та засвоєння корисних речовин. Крім того, такий ґрунт ефективніше вбирає та зберігає вологу, що особливо актуально в сухі періоди.
Для того, щоб зробити ґрунт пухким, існує декілька простих, але дієвих способів. Зокрема, можна систематично додавати у землю компост. Таке натуральне добриво містить велику кількість органічних речовин, які здатні покращувати родючість та роблять землю набагато пухкішою.
Ще один спосіб – мульчування. Експерти рекомендують покривати поверхню землі за допомогою шару мульчі. Для цього можна використовувати скошену траву, опале листя, компост або ж солому. Таким чином мульча допоможе зберегти вологу, а згодом почне перегнивати та покращувати структуру землі.
Також зробити ґрунт пухким допоможуть сидерати. Зокрема, експерти радять вирощувати такі сидерати, як фацелія, люпин або ж гірчиця, та закладати їх у ґрунт після завершення цвітіння. Вони допоможуть збагатити землю азотом та іншими видами поживних речовин, у тому числі й розпушити її за допомогою свого коріння.
До того ж зробити ґрунт м’яким допоможе глибоке перекопування. Його радять проводити близько одного разу на 2-3 роки. Цей метод допоможе покращити структуру землі, особливо якщо вона запущена.
Також не забувайте використовувати розпушувачі, зокрема культиватори та вила, для того, щоб розпушити верхній шар землі після проведення поливу чи дощу.
У тому випадку, якщо земля глиняста та важка, рекомендується додавати до неї пісок чи компост. Вони допоможуть покращити дренаж та зроблять ґрунт набагато пухкішим.
Крім того, дуже важливо не допускати дефіциту або надлишку вологи в землі. Тому, щоб підтримувати ідеальний рівень вологості, експерти радять проводити систематичний полив, але невеликими порціями.