Перш за все, експерти наголошують на тому, що пересаджувати орхідею слід виключно у двох ситуаціях: коли коренева система починає гнити або коли субстрат став зсихатися і вже не забезпечує потрібну підтримку для здорового росту рослини.
Щоб пересадити орхідею, варто підібрати відповідний ґрунт, дренаж та спеціальні горщики (один з них має бути прозорим та оснащеним вентиляційними отворами по всьому периметру, що дозволить рослині ефективно поглинати воду під час поливу).
Для того, щоб провести процедуру пересаджування орхідеї, спершу її слід дістати з попереднього горщика. Якщо рясне коріння ускладнює пересадку, намагайтеся працювати легенько та уникати пошкоджень. Для цього радять замочити рослину у воді приблизно на 5-10 хвилин, а потім обережно витягувати орхідею.
Після того, коли ви вже вийняли квітку з горщика, слід видалити старий субстрат, обов’язково промити корені та ретельно оглянути їх на предмет гнилі. Якщо знайдете чорні, засохлі або гнилі частини, тоді обріжте їх за допомогою секатора до здорових ділянок та продезінфікуйте місця зрізів за допомогою активованого вугілля або кориці. Крім того, необхідно прибрати також старі пожовклі листки та засохлі кінчики на квітконосах або листках (якщо такі є).
Після цього рекомендується взяти новенький правильний горщик та насипати на дно трішки субстрату для орхідеї, щоб він покривав приблизно 3-5 сантиметрів ємності. Далі необхідно розмістити рослину на цьому шарі субстрату, заповнюючи при цьому всі вільні проміжки навколо коріння новим ґрунтом. Для того, щоб уникнути порожнеч, легенько постукуйте горщиком об стіл, щоб субстрат рівномірно розподілився та заповнив усі щілини.
Якщо на старому ґрунті не має білого нальоту та запаху гниття, а кора залишилася цілою, його можна використовувати повторно. Для цього змішайте старий ґрунт з новим у рівних частинах, щоб забезпечити рослині кращу адаптацію після пересадки.
Після завершення пересаджування рослині варто дати час на відновлення, розмістивши її в тіні та регулярно обприскуючи листя водою.