У серпні та на початку вересня для томатів та огірків немає кращого підживлення, ніж йодовий розчин. Так, його треба чергувати з калійними добривами, але вносити потрібно обов’язково як мінімум раз на два тижні.
Чому це необхідно? По-перше, йод є чудовим знезаражуючим засобом. По-друге, він відлякує більшість шкідників від кущів. По-третє, йод є дуже важливим мікроелементом, що стимулює зростання та розвиток куща, а також зміцнює імунітет рослини. Йод сприяє прискоренню росту та дозрівання огірків та томатів, робить плоди солодкими, смачними та соковитими.
Для цього дачники роблять обприскування з пульверизатора розчином з 10 літрів води та 30 крапель йоду. 2-3 обприскування у серпні-вересні будуть дуже корисними для обох кущів. Також варто пам’ятати, що фітофтора та борошниста роса атакують посадки саме у серпні, і йод допоможе захистити рослину навіть в умовах високої вологості та низької температури.
Позакоренева обробка йодом захистить посадки та простимулює їх розвиток. На одне відро води потрібно взяти один літр молока та 30 крапель йоду. Такий розчин знищить грибкові спори, а молоко створить захисну плівку для запобігання захворюванням у майбутньому. Обробки подібного роду робляться раз на два тижні протягом усієї вегетації рослини.
А ще йод дуже ефективно бореться із будь-якими шкідниками навіть у низькій концентрації. Якщо ви помітили павутинного кліща, попелиць або інших шкідників, то негайно обприскайте кущі сумішшю з 15 крапель йоду на відро води. Так можна і шкідників знищити, і простимулювати активне плодоношення, а також продовжити життя куща до морозів.
Ще одним чудовим добривом для підвищення плодоношення огірків – є сульфат магнію. Для цього потрібно 1-2 столові ложки розчинити в літрі води і полити посадки в серпні.