“Золоте” лушпиння зі смітника: як я перетворила кухонні відходи на еліксир для огірків. Спробувала і ахнула

Цибулеве лушпиння у 95% дачників вирушає у компост, і лише у 5% досвідчених дачників цей продукт запасається та використовується для підживлення огірків.

Такий засіб не тільки збільшить врожайність на ділянці, але й захистить огірки від шкідників та хвороб.

Зробити настій з лушпиння цибулі дуже просто. Беремо п’ятилітрову ємність із водою, кладемо туди велику жменю лушпиння і даємо настоятися протягом трьох-чотирьох діб. Це довго, але лише так у настій потрапляють всі корисні речовини з лушпиння, на відміну від відвару.

Потім необхідно отриманий концентрат розвести з чистою водою у пропорції один до п’яти. Отриманим настоєм треба обприскати огірки і полити їх поряд зі стеблом на відстані близько 6-7 сантиметрів від стебел.

Якщо чекати приготування настою немає бажання чи можливості, можна зробити відвар. Беремо стільки ж води та лушпиння, кип’ятимо протягом п’яти хвилин і настоюємо 2-3 години.

Городники розповіли про відход, який стане чудовим добривом для овочів
Городники розповіли про відход, який стане чудовим добривом для овочів

Потім розводимо у таких же пропорціях та поливаємо. Це підживлення стимулює подальше плодоношення рослини. Але якщо потрібно обробити кущі від шкідників та хвороб, знадобиться більш потужний розчин.

Для цього на літрову банку лушпиння беремо два літри води, томимо на вогні протягом п’яти хвилин, не доводячи до кипіння, розводимо з водою у пропорції один до двох і додаємо трохи миючого засобу, щоб обприскування затрималося на листі. Павутинний кліщ, попелиця та інші шкідники будуть з жахом покидати ваші посадки надовго.

Тож обов’язково скористайтеся нашими перевіреними рекомендаціями, щоб особисто пересвідчитися в їх ефективності. Бажаємо успіхів та гарного врожаю!

Популярне

Подібні новини