Мою малину не впізнати – соковиті ягоди, немов цукерки! Ось поради, як підготувати їх до наступного сезону

Сезон плодоношення малини вже закінчився, але забувати про кущі не варто – вони потребують правильного догляду, щоб на наступний рік дати ще більший і солодший урожай.

Саме цієї осені будуть закладені нирки на майбутній сезон.

Тому в цій статті ми розповімо про п’ять основних правил, яких потрібно дотримуватися після плодоношення малини. По-перше, одразу після завершення плодоношення не потрібно чекати осені – проводимо обрізання відразу.

Пагони, які не принесуть плоди наступного року, потрібно видаляти. Усі висохлі, дефективні чи хворі гілки видаляємо. Потім прибираємо всі дворічні пагони, які в цьому році дали багато врожаю, але вже одеревеніли.

Вони самі висохнуть наступного року, тому кущу не потрібно витрачати сили на їх розвиток та підтримку. Ми радимо зрізати малинові гілочки на рівні із землею, не залишаючи пеньків. В ідеалі залишаємо десять товстих стебел на одному кущі.

По-друге, через тиждень після обрізки малини обов’язково підгодовуємо кущ. Рослина вимагає багато калію для збільшення морозостійкості, а також фосфору для розвитку кореневої системи. Тому безпрограшний варіант – це підгодувати малину компостом із розрахунку п’ять кілограмів на квадратний метр.

Городники розповіли, як підготувати малину до рясного та солодкого врожаю
Городники розповіли, як підготувати малину до рясного та солодкого врожаю

Якщо у вас залишилася зола після дачного сезону, можна внести сто грамів під кожен кущ. Якщо немає органіки, можна зробити розчин із п’ятдесяти грамів суперфосфату та сорока грамів сульфату калію на відро води і вилити це відро під кущ.

Після обрізки та підгодівлі кущів малини, їх необхідно гарненько полити. На одну рослину йде близько 20-30 літрів теплої відстояної води. Це обов’зковий крок, який не можна пропускати чи відноситися без уваги.

Наступний крок – мульчування грунту навколо куща кропивою або люцерною. Це калійні рослини, які не тільки підгодують кущ, але й захистять вологу від випаровування.

Якщо смородину “вхопила” недуга слід обробити кущ бордоською рідиною.

Популярне

Подібні новини