У процесі осінньої посадки цибулі чи часнику експерти радять враховувати багато агротехнічних факторів. Поспішати з посадками не потрібно, адже так культура почне передчасно рости й формувати плоди. У питанні озимої посадки краще виконати процедуру пізніше. Місце для посадки потрібно підготувати заздалегідь. Цибулини та зубчики перед посадкою знавці радять знезаразити за допомогою спеціальних препаратів.
Коли садити озимий часник і цибулю
Садять цибулю та часник восени не раніше, як за 2-3 тижні до настання на вулиці так званих стійких морозів. Цього часу культурі достатньо, аби сформувати кореневище, але недостатньо для того, аби піти в ріст. Якщо посадити рано часник чи особливо цибулю, то вона може прорости й замерзнути. Навіть якщо зиму рослина переживе, то навесні почне зарано пускати стрілки.
Точної дати посадки озимої цибулі чи часнику немає. За словами бувалих знавців, потрібно обов’язково простежити прогноз погоди щонайменше на декілька тижнів вперед. Так ви дізнаєтесь, коли нічна температура повітря буде опускатись до мінусових позначок, а тому зможете відрахувати 10-14 днів до цього моменту, аби посадити культури. Вони встигнуть укоренитись.
Проте, існує й таке поняття, як місячний календар. На нього орієнтуються для того, щоб зірки допомагали культурі розвиватися, не створювали перешкод і навіть сприяли найкращим умовам для процесу дозрівання плодів. Цього місяця залишилося лише два дні, коли можна виконати процедуру посадки – це 30 та 31 жовтня.