Таємниця “невидимих” пташенят: чому ми ніколи не бачимо малих голубів і де вони ховаються від людських очей

Ви коли-небудь замислювалися, чому ми ніколи не бачимо пташенят голубів? Це досить цікава тема. І сьогодні ви дізнаєтесь все, що стосується цієї теми.

Ви коли-небудь замислювалися, чому в місті бігає стільки голубів, але їхніх малюків не видно? Насправді маленькі голуб’ята існують, просто вони ховаються у найнесподіваніших місцях!

Виявляється, голуби успадкували від своїх диких родичів, які колись жили на скелястих берегах Середземного моря, звичку гніздитися у схожих на печери місцях. У місті вони пристосувалися і тепер будують свої гнізда під дахами будинків, на горищах та під мостами. Сучасні міста буквально рясніють такими зручними місцями, які нагадують голубам їхні природні домівки.

А чому ж ми не зустрічаємо пташенят на вулицях? Все просто: малюки сидять у своїх гніздах, поки повністю не виростуть і не зміцніють. Цей процес триває від чотирьох до шести тижнів. І це добре, бо маленькі голуб’ята виглядають не надто привабливо – вони народжуються майже голими, вкритими рідким рожевим пушком, а їхні дзьоби здаються занадто великими для крихітних тілець.

Де ховаються маленькі голуб'ята
Де ховаються маленькі голуб’ята

Хоч люди часто називають голубів “літаючими щурами”, ці птахи дивують своєю відданістю родині. Вони створюють пари на все життя і разом піклуються про пташенят. Якщо один з батьків раптом загине, інший продовжує самовіддано доглядати за потомством, і зазвичай успішно справляється з цим нелегким завданням.

Коли молоді голуби підростають, їх можна впізнати за кумедним пуховим чубчиком на голові. Вилетівши з гнізда, вони швидко стають незалежними: приєднуються до зграй, вчаться самостійно знаходити їжу і перестають потребувати батьківської опіки. Цікаво спостерігати, як ці птахи прив’язуються до своєї території – навіть якщо голуба перенести в інше місце, він намагатиметься повернутися додому.

І не думайте, що голуби діють лише за інстинктами! Придивіться, як вони клюють хліб – вони не хапають перші-ліпші крихти, а уважно вибирають найсмачніші шматочки. Ці птахи виявилися набагато розумнішими, ніж ми звикли вважати!

Популярне

Подібні новини