6 важливих завдань для дачника у листопаді: як підготувати сад до зимового сну швидко та без мороки

Коли останнє листя падає з дерев, а перший подих холодного вітру нагадує про наближення зими, настає час приготувати сад до довгого зимового сну. Поговоримо, до чого варто докласти зусиль у цю пору.

Ще трохи й останній місяць осені прийде на зміну жовтня. Тож не відкладайте роботу, бо не так вже багато часу для неї лишилося.

Підготовка ґрунту

Перед зимовим спокоєм ґрунт у вашому саду потребує уваги. Саме у передодень зими слід видалити залишки старих рослин, щоб вони не перетворилися на притулок для шкідників і хвороб. Якщо ділянка заросла бур’яном — це чудовий час для очищення. Після цього варто перекопати землю, додаючи органічні добрива або компост.

Обрізка дерев і кущів

Садівники поділилися секретами осінньої обробки кущів від хвороб
Городник розповів, як правильно підготувати сад до зимівлі

Листопад — ідеальний час для санітарної обрізки дерев і кущів. Тому обріжте сухі, хворі та пошкоджені гілки, аби запобігти поширенню інфекцій. Також підріжте гілки, що перехрещуються, щоб уникнути тертя під вагою снігу.

Захист від морозу

Щоб ваші рослини пережили зиму без стресу, варто захистити їх від холодів. Для цього слід замульчувати ґрунт навколо дерев і кущів: шар соломи, перегною або торфу утримає тепло і вологу. Особливо потребують захисту молоді саджанці, які ще не зміцніли. Деякі рослини, наприклад, троянди чи виноград, слід накрити спеціальними утеплювачами, мішковиною або агроволокном.

Полив

Садівники поділилися секретами осінньої обробки кущів від хвороб
Городник розповів, як правильно підготувати сад до зимівлі

Хоча здається, що одинадцятий місяць року — це час для зменшення зрошення, насправді перед першими морозами рослини потребують вологи. Проведіть останній полив перед зимою, особливо якщо осінь була сухою. Однак стежте, щоб вода не залишалася на поверхні — вона може замерзнути та пошкодити кореневу систему.

Підготовка багаторічників до зимового сну

Якщо ви не встигли пересадити кущі або квіткові цибулини — останній місяць осені ще дає можливість це зробити. Для рослин, які не переносять морозів, використовуйте укриття або перенесіть їх у горщики для зберігання у прохолодному місці.

Захист плодових дерев від гризунів

Щоб захистити дерева від пошкоджень, обмотайте стовбури спеціальними сітками або мішковиною. Додатково можна обробити їх сумішшю вапна і мідного купоросу.

Популярне

Подібні новини