Від літа до зими з повним погребом: 3 супер-сорти груш, які зберігаються місяцями і не втрачають смаку

Сорти груш краще вибирати, орієнтуючись на перевірені для вашого регіону, так звані районовані сорти. Вони адаптовані до місцевих кліматичних умов.

Окрім зимостійкості та морозостійкості, важливо, щоб груші були низькорослими, щільними, солодкими та смачними — це цілком природне бажання. Однак карликових груш не існує, тому варто обирати сорти, що природно мають невисокий ріст.

Саджанці груш рекомендується купувати однорічні або дворічні, але не старші, оскільки дорослі саджанці частіше хворіють. Останнім часом популярні пізні сорти, але їм важко підготуватися до зими, тому дерево потрібно підгодовувати в другій половині літа.

Сорт “Ніка” належить до зимових сортів. Плоди від 140 до 200 грамів в середньому. М’якоть груші дуже соковита та ніжна. Цей сорт особливий в тому, що стійкий до багатьох хвороб та гарно збергіається.

Сорт “Чудесниця” також зимовий. Плоди важать від 130 до 200 грамів, мають конічну форму з рум’янцем. “Чудесниця” стійка до хвороб, а плоди зберігаються 4-5 місяців.

Сорт “Вілліс” належить до осінніх сортів. Дерево середньоросле, плоди можуть досягати ваги 200 грамів, мають солодкий, м’ясистий та соковитий смак із приємним ароматом. Дерево стійке до хвороб і шкідників, а плоди добре зберігаються до зими.

Експерти назвали найсмачніші сорти груш
Експерти назвали найсмачніші сорти груш

Груші краще садити на відстані трьох метрів один від одного і від інших плодових дерев. Від огорожі варто відступити півтора-три метри. Посадкову яму слід робити розміром 50 на 50 сантиметрів, добре розпушити її дно.

Кореневу систему замочують на дві-три години з додаванням коренеутворювачів. Можна трохи обрізати коріння секатором, але без надмірного захоплення. На дно ями варто насипати родючий ґрунт, а якщо є можливість — біогумус. Для важкого ґрунту слід додати пісок.

Після цього встановлюється кілок для підв’язки саджанця. Коріння під час посадки не треба розправляти, так саджанець краще приживеться. Важливо постійно ущільнювати ґрунт під час підсипання, щоб під корінням не залишалися порожнечі.

Після посадки дерево потрібно полити теплою водою і підв’язати до кілочка. Врахуйте, що після поливу земля осяде, тому кореневу шийку потрібно залишати вище рівня ґрунту, а потім підсипати землю. Не варто переборщувати з поливом, щоб дерево не ослабло.

Популярне

Подібні новини