Часник проріс, а за тиждень перші заморозки: дідусь з села підказав, як врятувати озимий врожай у листопаді

Цього року осінь видалась надзвичайно теплою і не дивно, що деякі озимі раптом почали проростати. Розповідаємо на прикладі часнику, що слід вдіяти негайно.

Осінь цього року, немов примхлива дівчина, то радує теплом, то підносить нам сюрпризи у вигляді холодних дощів та вітрів. Ми вже пройшли не один температурний рекорд цього року. Звісно, що все це позначилося і на рослинах. Якщо раніше вже у жовтні були перші заморозки, то тепер другий осінній місяць лишається вельми теплим і не дивно, що часник та інша городина проростають.

Ці тендітні паростки, які так вперто прагнуть до світла, ризикують опинитися під натиском жорстоких морозів, якщо вчасно їх не врятувати.

Коли садити озимий часник у листопаді
Городник розповів, як врятувати пророслий часник від морозів

Якщо зелені пір’їнки вже замайоріли на ваших грядках, варто ознайомитися з простими, але ефективними способами захисту часнику. Найголовніше — це створити для нього затишну і теплу “ковдру” з мульчі. Збираючи опале листя з саду, ви можете створити для рослин надійне укриття. Листя каштанів або горіхів — ідеальні матеріали для цього. Вони не лише надійно утримують тепло, а й потихеньку віддають свої поживні речовини, підтримуючи часник у холодний період.

Якщо у вашому арсеналі є сіно чи солома, сміливо їх використовуйте, але з обережністю. Переконайтеся, що матеріал уже почав перепрівати, адже свіжа солома може вкрасти з ґрунту цінний азот, що негативно вплине на розвиток рослин. Ще одним варіантом стане тирса, особливо в комбінації з хвоєю. Така суміш не тільки утеплить ґрунт, а й захистить від мишей, які прагнуть поласувати молодими паростками.

Експерти розповіли, коли садити озимий часник у листопаді в Україні – точні дати та поради
Городник розповів, як врятувати пророслий часник від морозів

Не забувайте про товщину шару мульчі — вона має становити близько семи сантиметрів. А якщо ви натягнете агроволокно, закріпивши його по краях, ваш часник буде надійно захищений навіть від найсильніших вітрів.

Втім, це не все. Якщо ваш часник уже встиг вирости на десять сантиметрів і більше, на жаль, надії на порятунок буде вже небагато. Такі рослини не витримають сильного морозу та не дадуть врожай.

Популярне

Подібні новини