Щоб яблуні витримали зимові морози і росли активніше, восени їх потрібно правильно підгодувати. Для цього треба не тільки врахувати склад добрив, що сприяють підвищенню врожайності, але й оцінити характеристики ґрунту, особливості сорту та вік дерева.
Якщо ви вирощуєте яблуні на кислих ґрунтах, то слід вносити крейду, золу, доломітове борошно або вапно для корекції кислотності. Якщо ж занадто лужний рівень pH, то досвідчені дачники рекомендують посипати пристовбурні кола тирсою або торфом.
Це створить додатковий захисний шар для кореневої системи, зберігатиме вологу та підтримуватиме тепло в ґрунті, що дозволить дереву легше перенести зимові холоди.
Важливо: восени не слід вносити азотні добрива, оскільки вони стимулюють приріст зелені. Молоді пагони не встигнуть зміцніти і, ймовірно, загинуть від морозів або ослабляться, що зробить їх вразливими до захворювань навесні.
Восени найкраще використовувати підживлення з акцентом на фосфор і калій, адже ці елементи зміцнюють кореневу систему та підвищують імунітет дерева, що є особливо важливим перед зимовою сплячкою. Добре підійде органіка, багата на калій, зокрема зола, яку слід розкидати під деревами з розрахунку 250 г на 1 м².
Щоб забезпечити запас фосфору, у серпні можна висіяти під кроною дерева фацелію як сидерат. Скошена на зиму, фацелія поступово засвоюється ґрунтовими мікроорганізмами і живить яблуні в найбільш доступній для них формі.
Додатково, фацелія допоможе захистити дерева від шкідників, зокрема листовійки та плодожерки. Якщо до цього додати настурцію (по три рослини на кожен квадратний метр), яблуні отримають також захист від зеленої яблуневої попелиці.