Це незамінний засіб для обробки розсади та живцювання.
З саліцилової кислоти виходить потужний стимулятор коренеутворення, який за своїми властивостями не поступається покупним препаратам.
Іноді саліцилову кислоту плутають з ацетилсаліциловою. Через схожість назв деякі радять використовувати аспірин для стимуляції коренеутворення, але це помилково. Проте, навіть з аспірину можна зробити коренеутворювач, якщо виділити з нього саліцилову кислоту. Оскільки ацетилсаліцилова кислота не повністю розчиняється й осідає, зробити це досить легко.
Для цього необхідно взяти дві таблетки аспірину, розтовкти їх і змішати в половині склянки води, перемішуючи кілька хвилин, після чого залишити розчин відстоятися. Потім рідину потрібно прокип’ятити протягом 30 хвилин. Якщо у холодній воді був осад, і таблетка не розчинилася повністю, то після кип’ятіння осад зникне, а рідина набуде специфічного оцтового запаху.
Отриманий розчин стане найпростішим саліциловим розчином. Після охолодження його потрібно розвести, додавши половину чайної ложки нашатирного спирту, а потім долити води до загального об’єму в три-чотири літри. Далі цей розчин наливаємо в ємність так, щоб рівень води був приблизно три сантиметри, і ставимо туди живці.
Вже через 4–5 днів у такому розчині будь-який живець пустить коріння, зміцнить свій імунітет, і ми зможемо вирощувати різноманітні квіти та рослини.
Тож обов’язково спробуйте вкорінити живці саме за цим перевіреним рецептом. І ви самостійно зможете переконатися, як швидко вони потішать кремезними та здоровими коренями. А ми бажаємо вам успіхів на присадибних ділянках і усадово-городніх справах!