Городники знають, що після збору врожаю картоплі треба зробити все, щоб вона залишилась свіжою та смачною якомога довше. Дуже не хочеться витрачати свої сили на висадження пасльонових, догляд та збір, а потім мати гнилу картоплю через неправильне зберігання. Тому багаторічний досвід городників підкаже, що ж робити, щоб картопля не псувалась.
Насамперед після того, як ви викопали картоплю, потрібно розмістити її під навісом, щоб не було прямих сонячних променів, та просушити кілька днів. Це зазвичай роблять для того, щоб картопляна шкірка добре зміцніла, а травмовані ділянки картоплі під час збору – затягнулися.
Після того, як картопля добре підсохла, треба її розділити на маленьку, середню та велику. Картоплю великого розміру зазвичай використовують на кухні першою. Найкращим рішенням буде зберігати картоплю у темному та прохолодному місці, ідеально підходить підвал чи погреб. В такому середовищі не буде утворюватися соланін – він токсичний для людини. В зеленій картоплі його найбільше, тому бажано не вживати такі плоди.
Слідкуйте за температурним режимом в погребі, радимо повісити термометр, щоб знати точно, що температура ідеальна для зберігання картоплі. Вона має бути 2-3 градуси.
Головною помилкою багатьох городників є те, що вони зберігають картоплю насипом в купі, а це сприяє її цвітінню.
Тому скористуйтеся нашою порадою – зберігайте картоплю в дерев’яних ящиках, які гарно пропускають повітря. А щоб точно не було проблеми проростанням корінців – покладіть до картоплі декілька невеликих яблук.
Якщо у вас немає погребу, бо ви живете у квартирі – не біда. Досвідчені садівники кажуть, що можна зберігати картоплю на балконі. Головне правильно підбрати тару – ідеально підійде герметичний ящик. Періодично перевіряйте стан картоплі – вчасно видаляйте згнивші плоди, щоб вони не заразилі інші.