Небажано вносити добрива, що містять сечовину або азот, до яких належать гній та послід. Такі добрива краще використовувати навесні або на початку літа.
Важливо вибрати момент для внесення добрив після того, як зійдуть струмки, щоб уникнути вимивання сечовини у ґрунтові та поверхневі води, що може спричинити її потрапляння в колодязі, як ваші, так і сусідські.
Найбільш раціональним періодом для азотних підживлень насправді є початок літа. Саме тоді рослини активно нарощують зелену масу, а азот стимулює цей процес. Крім того, до цього часу всі заморозки вже проходять, і молоді пагони не опиняться під загрозою.
Для ґрунтової мікрофлори набагато кориснішим, органічнішим і природнішим є використання бобових сидератів. Їх можна висаджувати перед овочевими культурами або використовувати як зелене добриво, яке потім розкладають мульчею чи настоєм. Якщо восени у вас немає можливості придбати сидерати, також можна обійтися без них, особливо коли температура вже досить низька для їх росту.
Для осіннього підживлення рослин необхідний склад мікроелементів з акцентом на фосфор та калій, і це можна забезпечити найпростішим добривом — золою. Достатньо однієї ложки золи з печі чи багаття на один квадратний метр, що є мінімальною дозою, але можна і більше. Важливо розсипати золу тонким шаром або кількома тонкими шарами, після кожного з яких слід перемішати золу з ґрунтом легким розпушуванням. Це просто та ефективно для осіннього підживлення рослин.
Тож обов’язково скористайтеся нашими порадами та рекомендаціями, адже вони перевірені багатьма українськими городниками, і показали високу ефективність. А ми бажаємо вам успіхів та щедрого врожаю в наступному році!