Сусідка-городниця збирає це під соснами: додає в теплицю восени, і земля працює, як швейцарський годинник

Хвоя — природний захисник ґрунту і рослин. Вона збагачує землю поживними речовинами, знижує температуру та відлякує шкідників. Детальніше далі у статті.

У садових магазинах можна знайти велику кількість різних добрив і препаратів, здатних покращити якість ґрунту, наситити його корисними елементами або позбавити від різних хвороб та шкідників. Однак не завжди обов’язково вдаватися до хімічних засобів — часто достатньо скористатися перевіреними натуральними методами. Саме про один із таких методів і йтиметься у цій статті.

Хвоя, при правильному застосуванні, може стати гідною альтернативою покупним препаратам. Багато дачників, які випробували хвою на своїх ділянках, помітили, що вона чинить захисну дію на ґрунт проти різних грибкових захворювань. Восени рекомендується додавати хвою у теплиці.

Хвойний опад перегниває приблизно протягом трьох років, і весь цей час ґрунт збагачується живильними речовинами природного розкладу хвойних голок. Голки хвойних рослин дуже легкі, тому їх зручно збирати.

Городники розповіли, як відновити родючість землі
Городники розповіли, як відновити родючість землі

Достатньо назбирати мішечок хвої та розкидати її в теплиці перед перекопуванням. Улітку, коли земля в теплиці нагрівається до високих температур, хвойний опад допомагає знизити температуру ґрунту.

Соснові голки також здатні захистити кореневу систему тепличних рослин від гниття та дефіциту кисню. Завдяки своїй формі та жорсткості голки не дають ґрунту ущільнюватися надто сильно. Крім того, соснова хвоя може захистити рослини та ґрунт від шкідників, які вирішили перезимувати в теплиці, оскільки більшість із них не переносять хвою і швидко покидають ділянку.

Тепер, маючи ці знання, ви зможете ефективно та природним способом захистити ґрунт і рослини у вашій теплиці як у холодну, так і в теплу пору року.

Популярне

Подібні новини