Кавова гуща — це справжній скарб для городників, про всі можливості якого багато хто навіть не здогадується. Здавалося б, чим корисні звичайні залишки після ранкової кави? Але саме можуть стати потужним помічником у боротьбі з небажаними “сусідами”. Досвідчені садоводи вже давно зрозуміли: замість того, щоб викидати гущу, її можна використовувати для захисту рослин від шкідників. А ще вона дуже гарно збагачує ґрунт корисними мікроелементами.
Найкраще гуща працює проти слимаків. Її можна розкидати навколо грядок, ягідників і клумб. Гуща створює ефективний бар’єр, по якому неприємно повзати слимакам, оскільки він може подразнювати їхнє тіло. Ефективність на мурахах є індивідуальною. Деякі колонії дуже різко відреагують на неї, іншим буде байдуже. Якщо кава достатньо кисла та ароматна, то вона може кислотністю та запахом відлякувати мурах. Якщо це не працює, то є інші рішення.
Якщо кава не спрацювала, то можна змішати її з корицею в рівних пропорціях. Текстура кави неприємна для переміщення по ній, а кориця має сильний аромат, який не люблять комахи. Також можна покласти біля мурашників цитрусові шкірки чи обприскати їх сумішшю оцту з водою. Непоганим рішенням є також поєднання соди та цукрової пудри. Остання привабить мурах. Але сода для комах шкідлива, тому вони швидко загинуть від такого “смаколика”.
Непоганим рішенням від мурах є також попіл. Розкидайте його по грядках, і він нашкодить комахам, а також збагатить грядки. Можна також застосовувати каву та попіл одночасно, як добриво. Так воно буде більш збалансованим. Оскільки від кавової гущі кислотність ґрунту підвищується, а попіл має лужний ефект, то вони частково нейтралізують одне одного щодо впливу на pH. Але при цьому в такій суміші не знижується вміст інших мікроелементів.