Напевно кожен господар мріє про власні кущу фундуку у себе на ділянці, адже ці горішки далеко недешеві, і витрачати купу коштів в магазині не дуже хочеться. Фундук не лише приємний на смак, а ще й дуже корисний, як для дорослих так і для дітей. Тому не бачимо причин, щоб не виростити кущі цього горіху прямо у себе в саду.
Фундук найкраще росте на сонячних ділянках, але може рости і в легкій півтіні, головне захистіть кущі від вітрів огорожею. Перед посадкою фундука ґрунт необхідно ретельно перекопати, видалити всі бур’яни та внести органічні добрива, це забезпечить майбутнім горіхам необхідні поживні речовини для активного росту.
Для посадки фундука найкраще обрати осінь або ранню весну. Восени це роблять до настання морозів, а навесні – до початку активного росту. Посадкову яму роблять глибиною близько 50-60 см і шириною 50 см. На дно ями можна покласти шар дренажу з гравію або битої цегли, щоб забезпечити хороший відтік води.
Після посадки саджанців їх необхідно добре полити, і в принципі завжди контролюйте регулярний полив, особливо в перший рік після висаджування. Важливо також мульчувати ґрунт навколо кущів, щоб зберігати вологу і запобігати росту бур’янів. Як мульчу можна використовувати торф, компост або перепріле листя.
Формування куща – ще один важливий аспект догляду за фундуком. Мало того, що так вам буде зручніше збирати врожай, це ще сприяє кращій вентиляції куща і запобігає розвитку хвороб. Найкраще формувати кущ у вигляді багатостовбурного дерева, залишаючи 5-6 основних стовбурів.
Підживлення фундука проводиться кілька разів на рік. Ранньою весною рекомендується вносити азотні добрива для активного росту, а влітку – комплексні мінеральні добрива. Врожай з фундуку можна збирати через 3-4 роки після посадки. Найбільш рясний врожай починається з 6-8 років. Спробуйте виростити ці чагарники, ви не розчаруєтесь!