Існує багато різних способів приготування холодцю, неймовірно велика кількість рецептів, багато способів прикрасити та красиво подати страву до столу. Проте, без знання основ приготування цієї апетитної закуски неможливо досягти успіху навіть зі, здавалося б, найкращим рецептом. Розповідаємо про деталі.
Як приготувати прозорий холодець – 8 порад
Перше, про що не можна забувати – це вибір м’яса. Для бульйону підійдуть тільки кістки та м’ясо з хрящами, адже в них міститься багато колагену. Він у процесі тривалої термічної обробки перетворюється не желатин.
Важливо пам’ятати і про замочування м’яса. Перед початком приготування шматочки м’яса потрібно замочити на всю ніч у холодній воді. Це потрібно, аби видалити всі залишки крові, а також для того, аби зробити шкірку м’якою.
“Перший” бульйон потрібно зливати. Аби холодець вийшов не таким жирним, а також був прозорим, то так звану “першу” воду потрібно злити, а потім промити м’ясо та каструлю.
Важливо не забувати і про тривалість варіння бульйону. Його потрібно варити на слабкому вогні та під закритою кришкою, але не допускати кипіння. Тривалість складає 6-8 годин.
Важливо і те, коли ви додаєте спеції до бульйону. Роблять це у самому кінці приготування, аби не перебити смак м’яса.
Сіль до бульйону додають перед самим закінченням приготування страви.
Крім того, після завершення варіння потрібно процідити бульйон. Готову страву пропускають через три шари марлі декілька разів.
Заливають холодець у неглибокі форми з плоским дном, аби холодець міг застигати рівномірно. Проте, ви можете використовувати і красиві форми.