Сімейний психолог поділився 4 порадами, які допоможуть виховати у дітей любов до природи й роботи руками

Хочете привчити свою дитину до праці на городі, але вона надає перевагу ґаджетам? Просто перетворіть нудну роботу на веселу гру, і малюки з задоволенням опанують корисні навички!

Діти сьогодні занадто занурені у свої ґаджети. Вони геть забули, що таке справжня робота руками, контакт з природою, радість від власноруч вирощеного врожаю. Батькам здається, що змусити дитину копирсатися в землі — майже нереальна місія. Насправді все набагато простіше. Головне — зробити процес цікавим і перетворити город на справжню пригоду.

Діти люблять бути причетними до дорослих справ, їм подобається відчувати себе важливими помічниками. А город — це ідеальне місце, щоб показати дитині, що таке терпіння, праця та винагорода. Проте не варто змушувати або читати нотації. Це не діє.

Психологи розповіли, як виховати в дітях любов до городньої праці
Психологи розповіли, як виховати в дітях любов до городньої праці

Краще зробити спільну роботу грою. Наприклад, можна придумати квест: хто зробить найрівніший рядок рослин або кому вдасться полити більше лунок за відведений час. Діти миттєво загоряються азартом і навіть не помічають, як опановують корисні навички.

Звісно ж, варто це робити не просто так, а з якоюсь винагородою. Наприклад, тому, хто наприкінці дня після всіх “змагань” матиме більше балів, давати якийсь смаколик. А також можна зробити масштабніші призи за результатами місяця. Це може бути покупка якоїсь класної речі, ключ для гри в Steam чи інший презент, який мотивує вашу малечу.

Психологи розповіли, як виховати в дітях любов до городньої праці
Психологи розповіли, як виховати в дітях любов до городньої праці

Також варто пам’ятати, що кожна дитина — природжений дослідник. І город ідеально для цього підходить. Дозвольте дитині самостійно обирати насіння, садити його, доглядати за власною грядкою та спостерігати за результатами. Можна завести спільний щоденник для запису прогресу. А ще можна закопувати на городі “скарби”. І шукати їх разом з дитиною. Повеселитеся та заодно підготуєте грядку до висадки рослин.

Робота на городі — це не лише про фізичну працю. Вона корисна, бо навчає терпіння, формує зв’язок з природою та розвиває старанність. Також батьки можуть наочніше пояснювати дитині, як влаштований світ, звідки беруться продукти в супермаркетах тощо. А ще це просто класний спосіб провести час разом без ґаджетів та інтернету.

Популярне

Подібні новини