Якщо грошове дерево має темні та м’які корені, скручене листя або м’який стовбур, це може свідчити про серйозну проблему. Причиною зазвичай є загнивання коренів через надмірний полив або зараження грибками чи бактеріями. У такому разі рослину необхідно пересадити, попередньо ретельно обробивши кореневу систему.
Якщо так трапилось, то перше, що треба зробити – витягти рослину з горщика, видалити гнилі ділянки, а зрізи обробити активованим вугіллям.
Коріння слід промити під теплою водою, видалити пошкоджені ділянки та знезаразити здорові, зануривши їх у слабкий розчин марганцівки на 15–20 хвилин. Для пересадки потрібен новий ґрунт, який варто знезаразити, нагрівши в духовці до 200 градусів. Горщик також слід обробити окропом або розчином марганцівки.
Вибір горщика також відіграє важливу роль. Для товстянки слід обирати невеликі та неглибокі горщики, оскільки її коріння поверхневі. Об’єм має відповідати розміру кореневої системи після обрізки.
Поливати рослину після пересадки слід не раніше, ніж через 10–14 днів, залежно від температури та вологості у приміщенні. Якщо листя залишається щільним, полив не потрібен. Лише при втраті пружності нижніх листків можна вносити воду, але у помірній кількості.
Крім того, варто звернути увагу на крону. Важкі гілки можуть ламатися, тому рослині необхідна обрізка та формування. Але ці дії слід відкласти до її повного відновлення.
Дотримуючись цих простих правил та рекомендацій, можна відновити здоров’я грошового дерева. Згодом воно знову радуватиме пишною кроною і декоративним виглядом.