Позбутися від неї набагато складніше, ніж розвести: чому не варто садити м’яту на своїй садовій ділянці

М'ята, як відомо, додає неповторного смаку чаю, десертам і навіть соусам. Але якщо ви вважаєте, що вирощування м'яти — це лише вигода, подумайте ще раз, після того, як прочитаєте цю статтю.

Іноді цей зелений улюбленець може перетворитися на найзатятішого ворога вашої ділянки.

Чому м’ята така популярна серед дачників

Вирощування м’яти на городі здається ідеєю безпрограшною. Ось лише кілька причин, чому дачники так її обожнюють:

  • М’ята містить ефірні олії, які освіжають, заспокоюють і мають цілющі властивості.
  • Вона чудово росте у різних умовах і не вимагає ретельного догляду.
  • Найпопулярніші сорти — перцева, лимонна, яблучна, меліса — відрізняються на смак і ароматом, даючи змогу обирати саме те, що вам до душі.

Здавалося б, садіть і радійте. Але саме тут починається справжня доволі агресивна історія.

Чому м’ята така популярна

Кущик, що перетворюється на “зеленого монстра”

Дійсно, один маленький корінь м’яти здатен захопити ваш сад зі швидкістю, яка здається неймовірною. А все через те, що вона пускає довге коріння і постійно утворює нові пагони, розростаючись хаотично й витісняючи інші культури, які не встигають боротися за місце під сонцем. Мало того, вона продовжує жити навіть після викопування: залишені у ґрунті шматочки коренів швидко пускають нові паростки. Саме тому багато садівників скаржаться, що одного разу посадивши м’яту, потім витрачають роки, аби приборкати її “несамовитий наступ”. Вона буквально захоплює усе довкола, стаючи справжньою проблемою.

Рішення є

Щоб не стати заручником “царства м’яти”, радимо вирощувати цю рослину у контейнерах. Ось як це зробити правильно.

Для цієї мети підійдуть великі пластикові або керамічні горщики. Глибина має бути не менше 30 см. Їх, як правило, наповнюють пухким, родючим ґрунтом із гарним дренажем.

Встановити такий контейнер потрібно там, де рослині вистачатиме світла, але не під прямими сонячними променями. Ну а далі поливайте її, підрізайте зайві пагони, щоб вона не “вискакувала” за межі горщика, і раз на рік пересаджуйте у свіжий ґрунт, видаляючи зайві корені.

Популярне

Подібні новини