Напевно, кожна господиня варить вдома овочі. Хтось робить це частіше, інші — рідше. Але незмінним є одне: вода після варки зазвичай просто зливається в каналізацію. В кращому випадку нею поливають компост або город, якщо людина живе в приватному будинку. І цей варіант вже непоганий, але використати воду після варки овочів можна ще ефективніше.
Технологія проста до неймовірного. Після варіння овочів треба охолодити воду й процідити від дрібних залишків овочів і можна поливати рослини. Але важливо не додавати спецій під час готування. Це стосується навіть солі та перцю, які можуть буди шкідливими для квітів.
Кожен овоч дає рослинам щось особливе: картопля насичує крохмалем, морква — калієм, буряк збагачує залізом. Якщо треба магній — вода від шпинату, азот — горох або квасоля. Вода після цибулі (наприклад, ошпарення для зняття гостроти) посилить імунітет рослини.
Тобто роблячи абсолютно ті ж побутові речі ви отримуватимете натуральне добриво, яке не коштує жодної копійки, але не поступається, а часто й діє краще, ніж магазинна хімія. А ще воно однозначно безпечніше, тому може застосовуватися регулярно. Вже за кілька тижнів у рослин з’явиться більше сил для росту та цвітіння, а листя стане гарнішим та зеленішим.
Але варто зауважити, що не всі квіти однаково реагують на таке підживлення. Комусь воно потрібне щотижнево, іншим — не частіше разу на місяць. Але є й такі, яким овочева вода не сподобається. Тому дивіться на реакцію кожної рослини. Особливо корисним вода від варки овочів буде для тропічних рослин, як монстери, фікуси та папороті. Сукуленти й кактуси теж “подякують” за таке підживлення. Але краще їх поливати не щотижнево, а рідше.