Розумні господині воду після варіння овочів не виливають: за таке добриво квіти скажуть вам “дякую”

Чи знали ви, що після варки овочів у воді залишається багато поживних речовин? Звісно ж, людина від такого напою відмовиться. Але от кімнатні рослини ще й добавки попросять!

Напевно, кожна господиня варить вдома овочі. Хтось робить це частіше, інші — рідше. Але незмінним є одне: вода після варки зазвичай просто зливається в каналізацію. В кращому випадку нею поливають компост або город, якщо людина живе в приватному будинку. І цей варіант вже непоганий, але використати воду після варки овочів можна ще ефективніше.

Технологія проста до неймовірного. Після варіння овочів треба охолодити воду й процідити від дрібних залишків овочів і можна поливати рослини. Але важливо не додавати спецій під час готування. Це стосується навіть солі та перцю, які можуть буди шкідливими для квітів.

Квітникарі розповіли, як зробити поживний полив для кімнатних рослин
Квітникарі розповіли, як зробити поживний полив для кімнатних рослин

Кожен овоч дає рослинам щось особливе: картопля насичує крохмалем, морква — калієм, буряк збагачує залізом. Якщо треба магній — вода від шпинату, азот — горох або квасоля. Вода після цибулі (наприклад, ошпарення для зняття гостроти) посилить імунітет рослини.

Тобто роблячи абсолютно ті ж побутові речі ви отримуватимете натуральне добриво, яке не коштує жодної копійки, але не поступається, а часто й діє краще, ніж магазинна хімія. А ще воно однозначно безпечніше, тому може застосовуватися регулярно. Вже за кілька тижнів у рослин з’явиться більше сил для росту та цвітіння, а листя стане гарнішим та зеленішим.

Квітникарі розповіли, як зробити поживний полив для кімнатних рослин
Квітникарі розповіли, як зробити поживний полив для кімнатних рослин

Але варто зауважити, що не всі квіти однаково реагують на таке підживлення. Комусь воно потрібне щотижнево, іншим — не частіше разу на місяць. Але є й такі, яким овочева вода не сподобається. Тому дивіться на реакцію кожної рослини. Особливо корисним вода від варки овочів буде для тропічних рослин, як монстери, фікуси та папороті. Сукуленти й кактуси теж “подякують” за таке підживлення. Але краще їх поливати не щотижнево, а рідше.

Популярне

Подібні новини