В сучасному городництві важко обійтися без використання сидератів. Цей недорогий, але ефективний метод обожнюють мільйони звичайних господарів по всьому світу. А ферми використовують його ще частіше. Чому ж сидерати так цінуються на городах? Для цього є одразу декілька причин. Перша — збагачення землі. Від сидератів ґрунт отримує чимало корисних мікроелементів, серед яких азот, калій, фосфор та інші.
Також сидерати запобігають ерозії. Наприклад, якщо взимку снігу було мало, то з вітром поживні речовини видуватимуться з ґрунту. Снігу достатньо? Теж не захист, бо навесні ж почнеться його танення, а тому корисні елементи вимиватимуться. Сидерати на ділянці стануть своєрідним бар’єром для цього. Крім того, що вони збережуть поживні речовини, додатково покращать структуру землі та підтримають її вологість.
Технологія використання сидератів максимально проста. Висівати їх треба одразу після збору врожаю восени. Так вони встигнуть підрости до перших морозів. Коли навесні вже з’являється стабільне потепління, сидерати треба заорати в ґрунт. За лічені тижні вони повністю перегниють та збагатять землю корисними бактеріями, мікроелементами тощо. Тобто природне удобрення ділянки без використання хімії.
Але враховуйте, що кожен сидерат має свою користь. Від люпину ґрунт отримує азот, а конюшина чудово розпушує важкі ґрунти. Гірчиця ж допомагає боротися за шкідниками. Досвідчені фермери часто змішують декілька видів, щоб отримати максимум користі.
Якщо ж ви забули посіяти сидерати восени, то ще можна засіяти ними город в грудні. Але оберіть морозостійкі види та замульчуйте ділянку. Навесні з першим потеплінням сидерати почнуть активно рости. За 3-4 тижні їх можна буде заорювати в ґрунт. Але зараз засівати ділянку треба густіше, бо не всі насінини витримають заморозки.