Більшість дачників знають, як важко виростити справді великий часник. Зазвичай він радує смаком, але розміри іноді залишають бажати кращого. Виявляється, вся справа у правильному живленні. У травні, коли часник активно росте, йому необхідна додаткова підгодівля, яка стимулює як розвиток коренів, так і формування великих головок.
Незвичайна підгодівля з доступних складників
Інгредієнти прості: йод і глюкоза.
Що ще знадобиться?
- 10 літрів теплої води (не гарячої, а близько 30–35°C)
- 5–6 крапель аптечного йоду
- 1 ампула глюкози (купити в аптеці)
Як приготувати розчин та застосувати його?
Приготувати просто: у відрі теплої води розчиніть глюкозу, а тоді влийте йод й все ретельно перемішайте. Тепер “мікстура” готова до використання!
Звертаємо вашу увагу на те, що часник слід підживлювати в травні, коли він активно формує надземну частину і закладає основи майбутніх головок. Обприскування потрібно проводити тричі з інтервалом у 10 днів.
Тож спочатку переконайтеся, що ґрунт зволожений, але не надмірно мокрий, після чого акуратно обробіть рослини розчином, намагаючись покрити всю зелень. Це не лише підживить коренеплід, але й захистить його від деяких хвороб завдяки антисептичним властивостям йоду.
Не складно здогадатися, чому це працює
Ну, по-перше, йод сприяє дезінфекції, захищає часник від грибкових інфекцій, а також активізує обмін речовин у рослинах. А, по-друге, глюкоза служить джерелом енергії для рослин, стимулює ріст клітин, що допомагає формувати більші головки.
Спробуйте й ви у наступному сезоні цю підгодівлю, оскільки ті, хто вже таке випробував, запевняють, що після цього результат не змусив себе чекати: зелене пір’я часнику стало яскравим і соковитим, а до кінця сезону вони викопували рекордний урожай, у якому кожна головка була ідеальною — велика, пружна, ніби з картинки.
Також вони стверджують, що зберігання часнику стало набагато кращим.