На свято подарували шикарні троянди, коли букет зів’яв, ось що я зробила: розпліднення квітів живцюванням

Коли хтось дарує нам розкішний букет троянд, ми милуємось красою і мріємо, щоб квіти залишалися з нами назавжди. І хоча час невблаганний і троянди зів'януть, ми пропонуємо подарувати їм нове життя!

Як це зробити? Живцювання – ось той магічний спосіб надати подарунковим квітам другий шанс і перетворити їх на живу окрасу вашого саду чи підвіконня.

Як обрати троянду для живцювання

Скажемо одразу, не кожна квітка з букета підходить для живцювання, але спробувати варто. Отже, щоб збільшити шанси на успіх оберіть свіжі пагони. Найкраще підходять стебла з товстою, зеленою, але вже трохи здерев’янілою текстурою. При цьому уникайте пересушених або занадто м’яких стебел – такі живці рідко дають коріння.

Тепер зріжте стебло троянди довжиною 15–20 см із 3–5 бруньками. Найкраще підходить середня частина стебла.  Важливо! Верхній зріз зробіть рівним, на 1 см вище від бруньки, а  нижній зріжте під кутом 45°, трохи нижче від вузла.  Далі видаліть усі нижні листки, залишивши тільки 1–2 верхніх. Якщо вони великі, їх можна обрізати наполовину. Це робиться, щоб зменшити випаровування вологи.

Укорінення

Для успішного укорінення використовуйте покупні або домашні стимулятори, а потім оберіть для себе один з наступних способів.

  • У воді

Поставте живці у склянку з водою, змінюючи її кожні 2–3 дні. Як тільки з’являться корінці, можна пересаджувати в ґрунт.

  • У ґрунті

Висадіть живці у легкий субстрат із торфу й піску, заглиблюючи на 3–4 см. Для утримання вологи накрийте пластиковою пляшкою або пакетом, створивши ефект теплиці.

Після того розмістіть в місці з розсіяним світлом, бо прямі сонячні промені можуть нашкодити.
Поливайте помірно, щоб ґрунт залишався вологим, але не мокрим. Також обов’язково підтримуйте стабільну температуру від +18 до +24°C.

У перші тижні може здатися, що нічого не відбувається, але не поспішайте засмучуватися. Зазвичай коріння починає з’являтися через 3–5 тижнів. Як тільки живець дасть нові листочки, це сигнал, що він укорінився й готовий до пересадки у більший горщик або відкритий ґрунт.

Як розмножити троянди з букета живцюванням

Популярне

Подібні новини