Зима не дуже подобається несучкам. Кури люблять тепло, багато світла та свіжу зелень. А де цьому взятися взимку? І нестача необхідного призводить до того, що несучість птахів падає, а їхнім власникам доводиться йти за яйцями в магазин. Але досвідчені господарі знають, що це легко виправити. Дотримуйтеся всього кількох простих порад, і несучість курей буде високою!
Раціон курей узимку потребує особливої уваги. Основою їхнього меню треба зробити зернові культури: пшениця, ячмінь, овес. Ці злаки дають птахам енергію та багато поживних речовин. Деякі фермери радять перед готуванням злегка проварити зерно, бо так несучки легше його засвоюють. А додавання макухи та сої зробить корм ще поживнішим.
Не забувайте про овочі! Терта морква, буряк, гарбуз і картопля стануть чудовим джерелом вітамінів. Їх можна давати як сирими, так і вареними. А капустяне листя — це наче зимовий делікатес для курей. Овочі нарізайте на дрібні шматочки, щоб птахам було зручно їсти.
Якщо влітку ви заготовили сушену кропиву або конюшину, зараз саме час додавати її в корм. Не заготовили? Не проблема! Їх можна знайти навіть на ринку. Трави покращують травлення курей та роблять жовток яєць яскравішим і кориснішим.
А от для білків потрібно, як можна здогадатися, більше білкової їжі. Кісткове борошно або ж подрібнена яєчна шкаралупа забезпечать організм кальцієм, який важливий для формування оболонки. Інколи можна додавати трохи сиру або варених яєць — це також корисно.
Температура та освітлення в курнику також дуже важливі. Холодно? Тоді кури витрачатимуть енергію на те, щоб зігрівати себе, а не на яйця. Потрібно затулити всі щілини, якщо вони є, та зробити підстилку з чогось з соломи, тирси чи іншого матеріалу, який зберігає тепло.
Також треба подбати про освітлення. Природного взимку мало, а тому подовжити світловий день до оптимальних 14-16 годин можна за допомогою ламп. Але пам’ятайте, що світло має бути м’яким, щоб не дратувати птицю.