Сьогодні хочемо поділитися рецептом підживлення, яке томати просто обожнюють. Його основа – прості інгредієнти, які є доступними для кожного. На першому етапі розвитку розсаді необхідні фосфор та азот, адже вони відповідають за правильне зростання рослин. Тому, якщо ми готуємо добриво в домашніх умовах, слід обирати компоненти, що містять ці речовини.
Одним із таких інгредієнтів є цибулеве лушпиння. Завдяки мікроелементам, кверцетину та амінокислотам, що входять до його складу, цей продукт позитивно впливає на зростання культури. Крім того, підживлення на основі цибулевого лушпиння здатне боротися із небезпечними шкідниками.
Для приготування настою 50 грамів сухого лушпиння заливаємо 500 мл окропу і залишаємо на три доби. Отриманий концентрат розводимо 2,5 літрами чистої води. Засіб вносимо під корінь розсади 2–3 рази з інтервалом у два тижні з моменту появи справжніх листочків.
Ще одним чудовим варіантом підживлення є дріжджі. Завдяки вмісту фосфору та азоту, вони активізують ріст кореневої системи та покращують мікрофлору ґрунту. Для приготування розчину беремо 20 грамів свіжих дріжджів, розчиняємо їх у трьох літрах теплої води і використовуємо для кореневого внесення раз на два тижні.
Також для підживлення томатів чудово підходить бананова шкірка. Вона надзвичайно багата калієм, азотом, натрієм, магнієм та іншими поживними речовинами, необхідними рослинам. Для приготування настою шкірку від трьох бананів нарізаємо на дрібні шматочки, заливаємо трьома літрами води і настоюємо 4–5 днів. Потім добриво розводимо з водою в пропорції 1:1 і поливаємо томати раз на два тижні після пікірування.