Господині розповіли, чим правильно мити полуницю, щоб вона не розповзалася
Усім відомо, що полуниця ягода ніжна, але саме це всі маніпуляції з нею потрібно проводити обережно. Тільки-но почнеш мити як картоплю, і замість красивої ягідки отримаєш щось схоже на варення. А зовсім не мити теж не можна, бо у ґрунті може бути не лише пил, а й личинки комах, мікроби чи залишки добрив. Тому мити треба, але робити це правильно.
По-перше, полуницю краще не чистити від хвостиків до миття. Зелений хвостик тримає ягоду цілою і не дає воді потрапити всередину. Якщо видалити хвостики заздалегідь, полуниця швидко вбере воду, як губка, і розм’якне.
Якщо ягоди не сильно забруднені, їх складають у друшляк або сито й акуратно промивають під тонким струменем холодної проточної води, просто щоб змити пил і землю. Але якщо у вас є підозра, що ягоди могли обробляти хімією, або можуть бути яйця шкідників, краще підійти до питання більш відповідально.
Наприклад, можна спробувати замочування. Існує два популярні способи, якими часто користуються господині. Перший, у воді з оцтом. На 3 склянки води додають 0,5 склянки 9% столового оцту. Ягоди заливають цим розчином і залишають на 2-3 хвилини, довше не потрібно, щоб ягода не увібрала в себе смак оцту. Цей метод допомагає вивести з ягід личинки, мікроорганізми та змити залишки хімії, якщо така була.
Другий варіант, це сода. У літрі води розчиняють чайну ложку звичайної харчової соди і тримають полуницю у цьому розчині 5 хвилин. Сода також добре працює як природний антисептик і гарно змиває забруднення. Після будь-якого замочування, хоч в соді, хоч в оцті, ягоди знову потрібно промити чистою холодною водою.
Наш сайт використовує cookies для персоналізації рекламних оголошень