30.01.2025 10:04

Раніше дзвонила сантехніку 3 рази на тиждень: вивчила лайфхак “3 склянки” – і біди собі не знаю

Багато господинь стикались із ситуацією, коли безпосередньо в процесі приготування вечері засмічується злив у раковині. Аби такого не сталось, дізнайтесь про простий лайфхак.
Автор: Анастасія Кришталь

Сьогодні дедалі популярнішою стає практика встановлення вбудованих подрібнювачів у раковині на кухні. Такий девайс допомагає миттєво позбутись від залишків їжі, що випадково потрапили у злив. Без сумнівів, подрібнювачі – це зручно, але вони коштують грошей і далеко не всі мають можливість взятись до встановлення такого “помічника”. Втім, існує й інший варіант, як позбутись від засмічення.

Як очистити засмічення в раковині

Для того, аби не допустити появу засмічення, важливо регулярно проводити профілактику. Підготуйте три склянки. В одній має бути харчова сода, в іншій концентрований столовий оцет, а в третій – окріп. Спочатку в каналізаційний злив потрібно засипати харчову соду. Одразу ж після цього в раковину виливають оцет.

Господиням розповіли про простий, але дієвий спосіб очистити засмічення в раковині на кухніГосподиням розповіли про простий, але дієвий спосіб очистити засмічення в раковині на кухні
Господиням розповіли про простий, але дієвий спосіб очистити засмічення в раковині на кухні

Залиште суміш на декілька хвилин, аби виникла хімічна реакція, що здатна розчинити сміття та залишки жиру. Через 3-4 хвилини потрібно залити в труби окріп. Якщо у вас пластикові труби, то використовуйте не окріп, а воду з температурою 50-60 градусів. Коли склянкою окропу ви змили соду й оцет, потрібно ввімкнути проточну воду та “промити” труби.

Господиням розповіли про простий, але дієвий спосіб очистити засмічення в раковині на кухні

Важливо запам’ятати, що далеко не всі можуть користуватись таким лайфхаком. Засипати таку кількість соди у злив раковини можна тільки в тому випадку, якщо ви впевнені, що ваша каналізація монтована правильно. Якщо в ній є так звані “коліна” – невірні стики труб, де вода погано проходить і збирається сміття, то сода тільки нашкодить.

У такому випадку причину постійного засмічення полягає безпосередньо в тому, що воді та відходам немає куди “тікати”, тому вони залишаються на дні труби. Експерти радять переробити каналізаційні зливи або ж бути готовими до того, що вам доведеться їх постійно розбирати та очищати.