Названо найкраще добриво для смородини: поради від садівників
За період плодоношення смородина забирає з ґрунту велику кількість поживних речовин. Для формування ягід потрібен калій, фосфор, різні мікроелементи. Якщо не поповнити їх запас у ґрунті, наступного року гарного врожаю не чекайте.
Коли всі ягоди зібрані, рослини вже не нарощують нове листя, проте йде невидима робота з формування квіткових бруньок та розвитку кореневої системи. У цей період ягідні чагарники гостро потребують калійно-фосфорного підживлення. Калій активно витрачається для формування ягід, цей мінерал відповідає за накопичення у них цукрів. Фосфор сприяє утворенню нових всмоктувальних коренів, стимулює формування плодових бруньок.
Оскільки поживні речовини рослини засвоюють тільки у вигляді водних розчинів, потрібно подбати про рясні поливи смородини після збирання врожаю. Якщо кінець літа видався посушливим та жарким, кущі смородини поливають хоча б раз на два тижні з розрахунку 3-4 відра води під кущ.
Що стосується підживлення, то необхідно дати добрива, які швидко засвоюються. До таких відносяться сульфат калію, амофос, монофосфат калію. Добрива розчиняють у воді з розрахунку 2 ст. на відро води та проливають смородину під корінь. Втім, деякі садівники не сприймають “хімію”, тому воліють використовувати на садовій ділянці лише органіку та біопрепарати. У такому разі восени під ягідні чагарники вносять деревну золу.
Смородиною цікавляться не так багато шкідників, але найбільше їй докучає звичайна зелена або чорна попелиця. Комахи висмоктують сік з молодого листя, через що вони скручуються в тугий вузол, а зростання припиняється. Для знищення попелиці можна використовувати розчин господарського мила або користуватися калійним зеленим милом. Біофунгіциди на основі аверсектину теж добре справляються з попелицею. Але, як і мило, вони діють контактно, тому проводити обробку потрібно дуже ретельно, на нижній стороні листя.
Наш сайт використовує cookies для персоналізації рекламних оголошень