20.05.2024 10:18

Не всі добрива хороші для баклажанів: що робити, аби розсада не “жирувала” й росла здоровою та міцною

Розсада баклажанів може порадувати вас міцністю та плодами, якщо правильно використовувати добрива. Розповідаємо про всі секрети, як виростити добрі саджанці.
Автор: Анастасія Кришталь

Тільки правильно вирощена розсада баклажанів може дати вам у майбутньому смачні та великі плоди. Розповідаємо про основні секрети, як виростити якісні саджанці. Мова буде йти не лише про потрібну кількість добрив, але й про інші правила.

Як виростити розсаду баклажанів

Баклажан не любить і не терпить квапливості. Не потрібно починати пересаджувати його на самому початку березня, одразу після перцю. Таке ще можна уявити у південних регіонах, але точно не в усіх інших. Таке собі дозволити можуть лише ті, хто вирощує баклажани в теплицях з опаленням.

Що стосується тари, то важливо запам’ятати – у тісній місткості баклажан швидко старіє та починається затвердіння стовбура. У результаті ріст сповільнюється, а рослина швидко припиняє закладання майбутніх зав’язей, що впливають на кількість та якість плодів. Це означає, що рослина рано закінчить плодоношення.

Експерти розповіли, як правильно вирощувати розсаду баклажанів у домашніх умовах

Баклажани часто називають великими любителями якісних підгодівель – вони дають такі великі й важкі плоди, а тому рослині точно потрібні добрива. Проте, у період розсади цю культуру дуже просто перегодувати. Баклажан витягнеться, стовбур зігнеться та нахилиться до землі. Крім того, можливий дисбаланс харчування – розсада почне “жирувати”.

Експерти розповіли, як правильно вирощувати розсаду баклажанів у домашніх умовах

У разі надлишку азоту почнеться нестача калію та магнію, найулюбленіших елементів для баклажана. Врешті, такими підгодівлями ви можете зробити тільки гірше для своєї розсади й отримати величезне листя, тонкі стебла та слабку кореневу систему. Саме тому експерти радять залишити підживлення після пересадки на постійне місце проживання.