Як використовувати яєчну шкаралупу у саду та на городі
Дачники завжди відрізнялись особливою дбайливістю та ощадливістю, а тому вони напевно знають – будь-яка органіка може перетворитись на цінне добриво. За зиму ви можете легко назбирати чимало яєчної шкаралупи, а тому зможете наситити ґрунт кальцієм. Розповідаємо, як удобрювати ділянку.
Використання яєчної шкаралупи на городі найчастіше пов’язують із потребою розкислити ґрунт. Для більшої частини городніх та садових рослин важливо створити комфортні умови – вони добре ростуть тільки у нейтральних або слабокислих ґрунтах.
На питання про те, для яких рослин яєчна шкаралупа корисна, відповісти доволі легко – це будь-які овочеві, плодові, ягідні та навіть декоративні культури. Виключення – рослини-ацидофіли, які віддають перевагу ґрунту з кислою реакцією.
Крім того, яєчну шкаралупу використовують для покращення структури ґрунту. Наприклад, глинисті ґрунти мають дрібну структуру, через що вони сильно ущільнюються. Внесення різноманітних видів органіки робить грядку більш пухкою.
Крупнистий пісок, садовий діатоміт та інші натуральні компоненти покращують провідність важкого ґрунту. Яєчна шкаралупа також може використовуватись, як дренаж для кімнатних квітів. Аби ґрунт не забивав отвори, то на дно потрібно насипати шар гальки. Великі уламки від шкаралупи також підійдуть для таких цілей.
Останній спосіб використання яєчної шкаралупи – для позначення межі посівів. Під час посадки кількох сортів овочів на одній грядці, потрібно позначити, де завершується одна та починається інша. Для цього підійде подрібнена яєчна шкаралупа.
Наш сайт використовує cookies для персоналізації рекламних оголошень