Все село дякує мені за ягідний врожай: зробіть так у травні і смородина виросте розміром з перепелине яйце

Ягідні кущі потребують регулярного підживлення, щоб давати рясний та якісний урожай. Вибір правильного підживлення залежить від виду ягід, пори року та стану ґрунту.

У цій статті ми розглянемо найкращі варіанти підживлення для популярних ягідних культур.

Загальні правила підживлення ягід

  • Періодичність: Підживлювати ягідні кущі рекомендується 3-4 рази на рік: навесні до цвітіння, після цвітіння, під час плодоношення та після збору врожаю.
  • Кількість: Дозування добрив залежить від віку куща, його розміру та родючості ґрунту. Важливо не перегодувати кущі, щоб не спровокувати розвиток хвороб або загнивання коренів.
  • Спосіб внесення: Добрива можна внести у сухому вигляді під кущ з наступним рясним поливом або у розчиненому вигляді у вигляді кореневої або листкової підживки.
Експерти розповіли про основні помилки під час вирощування аґрусу та смородини у саду
Експерти розповіли про найкращу підживку для ягід 

Підживлення для різних видів ягід

  1. Смородина та аґрус: Цим ягодам необхідні азотні, фосфорні та калійні добрива. Навесні рекомендується вносити аміачну селітру або карбамід, під час плодоношення – суперфосфат та сульфат калію, а після збору врожаю – компост або перегній.
  2. Малина: Малина любить кислий ґрунт, тому перед внесенням добрив рекомендується підкислити його торфом або сірчаним порошком. Для підживлення малини можна використовувати компост, перегній, птахів’ячий помет, а також мінеральні добрива з переважанням калію.
  3. Суниця: Суниця добре відгукується на внесення комплексних мінеральних добрив з мікроелементами. Навесні рекомендується вносити аміачну селітру або карбамід, під час плодоношення – суперфосфат та сульфат калію, а після збору врожаю – компост або перегній.
  4. Виноград: Винограду необхідні азотні, фосфорні та калійні добрива в певних співвідношеннях залежно від фази вегетації.

Популярне

Вибір редакції

Подібні новини