31.05.2024 16:43

Аби листя томатів не жовтіло та не сохло, полийте помідорчики цим розчином: дешевий, а такий ефективний

Томат - він напрочуд невибагливий. І якщо з ним відбувається щось неправильне – це порушення агротехніки. Про причини, про ці порушення - і відповідності.
Автор: Олена Лавріненко

А от часом і не зрозуміло: чого не вистачає розсаді. І світло, і тепло, і підживлення – все як належить. А ось жовтіє і все – хоч пісні їй співай, хоч танцюй. І видимих ​​причин немає.  Розсада і чахне, жовтіє, тонка-дзвінка, витягується.

Причина №1

Світло + температура: головна невідповідність. Важливо дотримуватись балансу освітленості та температури. Це одна з головних аксіом агротехніки томату – та інших культур. Чим нижчий рівень освітленості – тим нижчою має бути температура повітря. І зворотна залежність: що світліше – то вища температура. Якщо не дотримуватись цієї залежності, чекають розсаду неприємності. Буде чахнути, витягуватися – і лист жовтітиме. І якщо немає можливості забезпечити достатнє підсвічування, досвітлення в похмурі дні або в лютому, березні – краще знизити температуру. Наприклад, з 25°С у похмурі дні до +20…+22°С вдень.

Причина №2

Освітленість, температура та полив. Невідповідність рівня зволоження ґрунту – та рівня освітлення, температури. У нас, садівників, у підсвідомості це – чим більше поливати, тим рослинам краще. І “правильний” ґрунт повинен бути постійно вологим. На поверхні ґрунт не повинен бути постійно мокрим. А ось на глибині 1.5-2 см – має бути вологим. І мають бути періоди підсихання ґрунту. Не повного пересихання – ні. А ґрунт має бути саме підсохлим, розсипчастим. У цей час зростає коріння.

Вода при поливі заповнює ґрунтові капіляри. І у коріння дві проблеми при надмірному зволоженні та постійному. Їм не вистачає кисню і їм нема куди зростати. У кращому разі томат буде тихо чахнути: корінням не вистачає кисню, а він необхідний томатному метаболізму. Що робити? Скорочувати полив у похмурі дні при зниженій температурі. І навпаки.

Причина №3. Невідповідність денних та нічних температур

Цьому моменту не всі приділяють увагу – і дуже дарма. Це причина витягування томату. Це причина переростання, пожовтіння листя. Тому й повільно дозрівають томати у теплиці – хоча начебто томату створено всі умови. А річ все в асимілятах, продуктах фотосинтезу. Це амінокислоти, вуглеводи, ферменти. Вдень рослини “добувають” їх у процесі фотосинтезу, а от уночі мають витрачати. Витрачати на побудову тканин – зростання надземної частини, кореня, на дихання. І якщо денні та нічні температури рівні – витрата асимілятів нижча. Рослина повільно росте.

Садівники розповіли, чим підгодувати томати, щоб листя не жовтіло

Підживлення

Добре підійде настій із золи або під кожен кущ можна внести жменю золи, розпушути з ґрунтом і полити. Зола – це органічне добриво, воно більш екологічне, але діє повільніше, ніж мінеральні. З мінеральних добрив слід підгодувати томати гуматом калію, таке добриво подіє швидше. Якщо не зробити такі підгодівлі, то ви ризикуєте залишитися без томатів, адже рослина не буде добре рости і розвиватися, а скидатиме квіти.