16.08.2024 12:02

Якщо ваші перці нагадують недозрілі зелені “сіпачки”, значить, у вас виникли ці 4 ключові проблеми: перелік

Не кожен городник може виростити великий солодкий перець і робить дуже багато помилок у процесі догляду за рослиною та в агротехнічних заходах. Що це за помилки?
Автор: Катерина Клименко

Основна – це нестача тепла. Перець дуже чутливий до тепла, особливо молоді рослини, тому розсада повинна завжди стояти в теплому місці при температурі 25-28 градусів.

Слідкуйте, щоб із вікон не піддувало холодне повітря і земля не була прохолодною. Це дуже погано, оскільки з холодного ґрунту рослина не зможе видобути потрібні мікроелементи для розвитку. Те саме відбувається і на грядках. Якщо температура опускається нижче 14 градусів, рослини необхідно попередньо утеплити нетканими матеріалами.

Землю між грядками можна вкрити чорною плівкою, яка акумулюватиме тепло. Друга помилка – це регулярні стреси рослини. Вона боїться посухи та переливу, холоду та спеки, і на будь-яке відхилення від комфортних умов починає скидати квіти. Рослині треба забезпечити все необхідне – у сильну спеку замульчувати ґрунт травою або тирсою.

Городники розповіли про помилки під час вирощування перцівГородники розповіли про помилки під час вирощування перців
Городники розповіли про помилки під час вирощування перців

Це допоможе запобігти перезволоженню і забере на себе зайву воду. Поливати перці треба дуже часто і потроху. Найкраще зробити систему крапельного поливу. Також великою помилкою буде глибоке розпушування ґрунту.

Городники повинні пам’ятати, що ґрунт любить рихлений стан, і бажано робити це після кожного поливу, але розпушування не повинно бути глибоким, інакше ви зашкодите кореневій системі рослини.

Ще краще замульчувати ґрунт навколо рослин. Останньою помилкою є недостатнє підживлення – рослину потрібно підгодовувати кожні 10 днів після висадки у ґрунт.

Спочатку азотними підживленнями, а коли рослина почне плодоносити, використовувати калійно-фосфорні. Калій перець любить більше, але фосфор теж дуже потрібний. Вносити деревну золу потрібно хоча б раз на тиждень, щоб кущ із плодами розвивався гармонійно та інтенсивно.