Як правильно обрізати стару яблуню
Восени у саду та на городі залишається багато роботи. Якщо ж на ділянці є стара яблуня, від якої вже мало врожаю, не потрібно поспішати її спилювати. Проведіть правильну обрізку старого дерева, аби його омолодити та збільшити врожай.
Обрізають стару яблуню тільки восени – коли на дереві вже немає листя. Оптимальною температурою для цього є від 6 до 8 градусів тепла. Обрізають старе дерево дещо по-іншому, ніж молоді яблуні. До слова, за умови належного догляду яблуня може плодоносити від 70 до 100 років.
Саме тому рішення врятувати дерево – правильне. Після його омолодження ви зможете збирати щедрий врожай, який покращиться і на вигляд, і на смак. Спершу потрібно видалити всі сухі гілки, а також – пошкоджені та хворі. Видаліть також гілки, які ростуть всередину крони.
Гілки, які вже не плодоносять і дуже великі, також краще видалити. Вони забирають у дерева силу. Потім потрібно повторно оглянути дерево та видалити старі гілки, які заважають росту молодих гілок, які вже формуються. Обріжте також крону – на ⅓ позбудьтесь від гілок, аби сформувати дерево. Після обрізки яблуня матиме змогу продуватись протягом наступного сезону, а сонячне світло буде попадати на кожну гілку.
В обрізанні старої яблуні також є додаткова особливість. Спершу потрібно позбутись від великих і товстих гілок, а тільки потім братись до обрізки молодших пагонів. Після обрізки гілки радять очистити від наростів і старої крони, а також – моху.
Наш сайт використовує cookies для персоналізації рекламних оголошень