14.02.2025 12:09

Щороку, як “Отче наш”, обробляю сад цим засобом: важливо встигнути до появи перших бруньок – ділюся 1 раз

Щоб підготувати плодові дерева у саду до нового врожайного сезону, потрібно виконати декілька важливих кроків. Розповідаємо, чим обробити рослини, щоб навесні не мати клопоту.
Автор: Олександра Чумак

Напочатку весни важливо подбати про обробку фруктових дерев, щоб забезпечити їм здорове цвітіння, а собі гарний врожай. Одним із найефективніших способів є обробка мідним купоросом. Цей засіб допомагає захистити дерева від різних грибкових хвороб і шкідників, які можуть зʼявитися в новому сезоні або вже чекають, щоб поласувати плодами.

Як саме обробляти дерева?

Для цього потрібно розвести 300 грамів мідного купоросу на 10 літрів води. Розчином потрібно обприскати стовбури і гілки дерев, особливо ті, якім вже більше двох років. Обробка повинна бути поступовою та рівномірною, щоб не залишалося необроблених ділянок. Не забудьте, що обробку потрібно робити виключно в суху погоду.

Садівники розповіли, чим підживити кущі смородини в лютомуСадівники розповіли, чим підживити кущі смородини в лютому
Садівники розповіли, чим підживити кущі смородини в лютому

Перш за все, мідний купорос необхідно використовувати для яблунь, груш, а також для слив та вишень. Ці дерева часто страждають від грибкових захворювань, і саме зараз можна запобігти їх розвитку. Особливу увагу варто приділити старим деревам, оскільки вони часто мають ослаблений імунітет.

Про що варто памʼятати

Окрім обробки, не забувайте про інші важливі кроки в підготовці саду до нового сезону. Якщо не зробили цього восени, обовʼязково обріжте сухі гілки, поки ще є час і в деревах немає активного сокообігу. Очищення кори від мохів і лишайників також стане хорошим доповненням до обробки. Це допоможе уникнути можливих захворювань і дасть деревам додатковий шанс на чудовий розвиток.

Садівники розповіли, чим підживити кущі смородини в лютому

І, нарешті, для кращого врожаю варто забезпечити дерева належним підживленням. Можна використовувати органічні добрива, наприклад, компост або перегній. Памʼятайте, що важливо піклуватися про свої рослини весь рік, і тільки тоді матимете гарний результат. Тож робота в саду ранньою весною – це важливий крок у підготовці до нового сезону. Бажаємо успіхів!