16.02.2025 18:43

Склянка крупи замість 5 кг перегною: розкидаю навіть по снігу, а навесні ґрунт м’який, наче небесна хмаринка

Якщо ви хочете отримати натуральний город, що приноситиме тільки користь вашому здоров'ю, слід прислухатись до народних порад. Розповідаємо, чим удобрити ґрунт на ділянці.
Автор: Анастасія Кришталь

Чим найчастіше городники удобрюють ґрунт на своїй ділянці? Звісно, гноєм. На перший погляд, така підкормка – ідеальний варіант. І поживна, і натуральна, і часто повністю безкоштовна. Але є серйозні недоліки, про які важливо пам’ятати, аби не залишитись без врожаю смачних овочів.

Добриво для ґрунту взимку

Наприклад, удобрювати гноєм дуже важко. Ділянку потрібно перекопати, гній розкидати, а потім ще й закопати все назад. Крім того, гній вважають примхливою підкормкою, адже вона може спалити кореневу систему культурних рослин. Що вже говорити про запах? Про це знають усі – й городники, які використовують таку підкормку, й сусіди, до яких вітер приносить “аромати”.

Експерти пояснили, яка крупа допоможе покращити структуру та якість ґрунту в зимовий періодЕксперти пояснили, яка крупа допоможе покращити структуру та якість ґрунту в зимовий період
Експерти пояснили, яка крупа допоможе покращити структуру та якість ґрунту в зимовий період

Як добре, що є альтернатива! Весь секрет полягає у звичайній вівсянці. Така крупа коштує копійки, лежить на полицях магазинів досхочу, а на грядці допомагає краще за магазинні підкормки. Вівсянка робить дива. У її складі є багато корисних речовин, які подобаються не тільки нам, але й ґрунту. Вітаміни та мікроелементи крупа віддає ґрунту, що робить його пухким, живим і поживним.

Експерти пояснили, яка крупа допоможе покращити структуру та якість ґрунту в зимовий період

Мікроорганізмам така підкормка подобається найбільше. Бактерії та грибки, які живуть у ґрунті, обожнюють вівсянку. Вони швидко її переробляють, перетворюючи на добриво, яке одразу ж доступне для рослин. Крім того, крупа є потужним підживленням для коріння, адже багата на крохмаль і рослинний білок. Коренева система отримує достатньо сил для росту, а потім віддячує щедрим врожаєм. Ґрунт після вівсянки стає дуже пухким, з ним набагато легше працювати.