23.02.2025 19:58

Після такого замочування насіння і не чекайте на врожай: 1 помилка руйнує всі 9 місяців старань на городі

Попередня підготовка посівного матеріалу – запорука щедрого врожаю. Втім, техніка має бути перевірена роками та досвідом, адже будь-який неправильний крок – і все!
Автор: Анастасія Кришталь

Звісно, попередня підготовка насіння перед його посадкою – невіддільна частина процесу вирощування саджанців. Багато дачників замочують посівний матеріал, використовуючи розчин марганцівки. Проте, це є великою помилкою. Річ у тім, що разом із грибком розчин вбиває і багато корисних бактерій.

Як замочувати насіння

Також слід відмовитись від миття посівного матеріалу милом і його пророщування у ваті. Говорять експерти і про те, що окріп – поганий спосіб для дезінфекції посівного матеріалу. Дачники, які роблять перелічені вище процедури, можуть забути про щедрий і смачний врожай – вони власними руками знищують рослини на власній грядці ще до їхньої посадки.

Експерти пояснили, як правильно замочувати насіння в домашніх умовахЕксперти пояснили, як правильно замочувати насіння в домашніх умовах
Експерти пояснили, як правильно замочувати насіння в домашніх умовах

Перш за все, краще замінити марганцівку на сік алое у пропорціях один до одного з чистою водою. Такий розчин буде дезінфікувати посівний матеріал, а також зможе прискорити процес проростання насіння. Разом із тим, він не буде впливати негативно на корисні бактерії, які на насінинах потрібно залишити.

Експерти пояснили, як правильно замочувати насіння в домашніх умовах

Для стратифікації краще загорнути насіння у вологу тканину та покласти в холодильник щонайменше на три дні. Пророщувати їх потрібно у спеціальному гідрогелі, який допоможе утримувати вологу та не буде травмувати коріння. Використання розчину марганцівки, за словами агрономів, призводить до руйнування захисних функцій оболонки насіння, а також може стати причиною появи опіків.

Експерти пояснили, як правильно замочувати насіння в домашніх умовах

Дачники, які використовують розчин марганцівки, часто скаржаться на поганий врожай і низьку схожість. Багато хто навіть звинувачує у такому випадку виробників посівного матеріалу, але причина зовсім в іншому.