27.02.2025 21:18

Закопала під яблуню 3-4 “штучки” – і смакую плодами до зими: “часниковий ефект” вразить кожного садівника!

Насправді ваша яблуня може давати у декілька разів кращий врожай, якщо залишити біля стовбура трішки часнику. Звучить дивно? Перевірте – і ви не будете так вважати.
Автор: Анастасія Кришталь

Якщо у вашому оточенні є досвідчені садівники, то можете поцікавитись – чи закопували вони колись часник під яблуні. Такий метод для багатьох став не просто традицією від бабусь, але й дієвим засобом для захисту від шкідників.

Варто тільки дізнатись про всі корисні властивості часнику для яблуні – і ви не зможете втриматись, аби не закопати його під свою яблуню. Часник має потужний запах, який відлякує комах – попелицю та плодожерку.

Користь часнику для яблуні

Бувалі господині закопують у ґрунт біля стовбура одразу кілька головок часнику восени, а вже навесні дерева показують результат. Такий метод є набагато дешевшим за використання магазинних засобів і, звичайно, набагато безпечнішим для екології та вашого здоров’я. Речовини, які виділяє часник, активно пригнічують грибкові інфекції та бактеріальні хвороби.

Садівники розповіли про головну користь часнику для яблуні та врожайності плодового дереваСадівники розповіли про головну користь часнику для яблуні та врожайності плодового дерева
Садівники розповіли про головну користь часнику для яблуні та врожайності плодового дерева

Навіть без використання додаткових добрив ви помітите значне поліпшення стану яблуні. Плоди будуть соковитішими та більшими. Природний процес розкладання часнику допомагає покращити ґрунт на ділянці. Восени залиште кілька часникових головок біля стовбура, а навесні вони навіть почнуть проростати, що посилить захисний ефект.

Садівники розповіли про головну користь часнику для яблуні та врожайності плодового дерева

У результаті врожайність значно зросте, а якість і смак яблук покращаться. Ви не будете відчувати кислинку в яблуках, навіть якщо раніше від неї було неможливо позбутись і за допомогою добрив. Як виявилось, нічого секретного у високій врожайності плодового дерева немає – лише кмітливість і народні поради.