07.03.2025 13:29

Дідусь завжди робить це саме у березні – про слимаків навіть не згадує: прості “фінти”, але мало відомі

Якщо ви хочете, щоб до травня слимаки повністю зникли з вашої ділянки, почати діяти потрібно вже зараз. Досвідчені городники діляться способами, які вирішують це питання на раз-два.
Автор: Олександра Чумак

Слимаки – дуже ненажерливі шкідники, які зʼїдають буквально все на своєму шляху. Та щоб прибрати їх зі своєї ділянки, не обовʼязково ходити з пульверизатором та обприскувати кожного слимака окремо. Варто спробувати перевірені роками натуральні засоби. Про них розповідаємо нижче.

Для першого кроку у боротьбі зі слимаками вам знадобиться яєчна шкаралупа, яку більшість господинь просто викидає у смітник. Щоб вона працювала ефективно, потрібно зібрати шкаралупу від 50 яєць, ретельно промити її від залишків білка, висушити в духовці при температурі 50 градусів і подрібнити до стану крихти. Її необхідно розсипати навколо грядок, клумб і кущів – шкаралупа пошкоджує ніжні тіла слимаків, і вони не доповзають до ваших рослин.

Городники поділилися дієвими засобами від слимаківГородники поділилися дієвими засобами від слимаків
Городники поділилися дієвими засобами від слимаків

Але це лише перший крок. Щоб забезпечити довготривалий ефект, у середині березня, щойно зійде сніг, дачники вносять у ґрунт доломітове борошно – приблизно 200 г на один квадратний метр. Воно зменшить кислотність землі, яку так люблять слимаки, а також збагатить її магнієм, що позитивно вплине на ріст культур.

Не менш ефективний метод – пивні пастки. Для цього знадобляться пластикові контейнери з кришками. У них слід зробити отвори діаметром 1 см, потім закопати так, щоб краї були врівень із землею, і налити на дно трохи темного пива, яке могло залишитися після пікніку. Його аромат приваблює слимаків, але вибратися з пастки вони вже не зможуть. Перевіряти такі контейнери варто кожні 2-3 дні, регулярно знищуючи шкідників.

Городники поділилися дієвими засобами від слимаків

Але найважливіше – не пропустити момент, коли слимаки відкладають яйця. Це відбувається наприкінці березня, і саме тоді слід пролити ґрунт у затінених місцях (під компостними купами, дошками, камінням) розчином нашатирного спирту – 2 столові ложки на 10 літрів води. Це знищить кладки і допоможе запобігти масовому нашестю шкідників у майбутньому. Бажаємо успіхів!